AB'den Avrupa tipi İslam projesinde yeni hamle: Avrupa İmamları

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 'İslâmiyetin yeniden dizayn edilmesi' ve 'Kur’an-ı kerimin bir kısım âyetlerinin çıkarılarak yeniden yazılması' çıkışının ardından Avrupa Birliği'nden (AB) Avrupa'da imamların yetiştirilmesi için yeni bir enstitünün kurulması önerisi geldi.

AB'den Avrupa tipi İslam projesinde yeni hamle: Avrupa İmamları
AB'den Avrupa tipi İslam projesinde yeni hamle: Avrupa İmamları
GİRİŞ 09.11.2020 22:55 GÜNCELLEME 09.11.2020 23:18
Bu Habere 117 Yorum Yapılmış

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, başkent Viyana'da AB Konseyi Başkanı Michel'le bir araya geldi.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Kurz, Avrupa'nın terörle mücadelede ortak hareket etmesi gerektiğini savunarak, özellikle Yabancı Terörist Savaşçı konusunun daha kapsamlı bir şekilde ele alınmasının önemli olacağını, çünkü bu kişilerin Avrupa için büyük tehlike arz ettiğini söyledi.

Başbakan Kurz, "siyasal İslamla" mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini ileri sürerek, güvenlik açısından AB dış sınırlarının korunmasının önemini yineledi.

- MICHEL'DEN AVRUPA İMAMLARI ÖNERİSİ

AB Konseyi Başkanı Michel ise terörle mücadelede güvenlik önlemlerinin geliştirilmesi gerektiğini belirterek, özellikle istihbarat akışının hızlı ve sürekli olmasının önemine vurgu yaptı.

Michel, dijital platformlarda etkili olan terör yanlısı içeriklere dikkati çekerek, terörist içeriklerin internet ortamından kaldırılması için yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu, Avrupa Parlamentosunun bu doğrultuda çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Aşırılıkçı ideolojiler, şiddet ve nefret söyleminin terörün zemin bulmasında belirleyici bir rol oynadığını kaydeden Charles Michel, "Benim düşünceme göre, imamların yetiştirilmesi için Avrupa'da bir enstitünün kurulması görüşünün tartışılması büyük önem arz ediyor. Böylelikle topluma verilecek açık görüşlülük ve hoşgörü mesajları bu imamlar yoluyla aktarılabilir." dedi.

Seyran Ateş

ALMANYA'DA LİBERAL CAMİ AÇMIŞLARDI

Almanya'da İslam dininin esaslarını hiçe sayan FETÖ ve benzeri menhus yapıların öncülüğünde yürütülen bir din mühendisliği projesi ürünü "Liberal Camin'de sapık kadın imam Seyran Ateş görevlendirilmişti.

Sözde camiyi açanlardan yeni karar!

İngiliz BBC'ye konuşan Ateş Türkiye'yi hedef alarak yurt dışından gelen fonların Avrupa'daki camilerde "radikal İslam'ı beslediği" iddiasında bulunmuş, "Bu şartlar altında nasıl Avrupa ile uyumlu bir İslam anlayışı oluşturabiliriz?" sözleriyle İslam'ı dönüştürme itirafını yapmıştı.

KAYNAK: AA, HABER7
YORUMLAR 117
 • Sınır 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu zalimler papaz imam yetiştirme sevdasındalarBaktılar batı halkı islama koşuyor.hızla islam gelişiyor.papaz imamlarla islamı kaynağından öğrenmelerini engellemek için çalışıyorlar.eyy zalim batı.güneşin önüne gelerek dünyayı ışıksız bırakırım diye düşünen zalimler.islam güneşi artık batıda doğuyor.istesenizde istemesenizde rabbim nurunu tamamlayacaktır.
  Cevapla
 • Yolcu 3 yıl önce Şikayet Et
  Müslümana fransız kalanlar! Öyle bir makama harb ilan ettiniz ki ! Sonunuz eşi görülmemiş büyük bir hezimet ,büyük bir hüsran...
  Cevapla
 • Türk. 3 yıl önce Şikayet Et
  islama Kur' an a el uzatanı Allah cc cezasız bırakmaz.müslümanların sesi cılız.ama Allah cc dini islamı Kur' anı korur.
  Cevapla
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen sahip cikmassan böyle satanistler cocuklarina sahip cikar. Ben Almanyada yasiyorum ve burada birtane olsun almanca bilen diyanet hocasi YOK. Acele hemde cok acela Almanca konusabilen hocalarimiza ihtiyac var. Neden burada Diyanetin Almanca yada Fransizca ders veren Okulu Universitesi yok ? Buradaki cocuklarin türkcesi zayif. Maneviyat arayan cocuga hitap etmek gerek yoksa Allah korusun böyle yada Isid gibi sapiklarin eline düserler
  Cevapla
 • papaz kaçtı 3 yıl önce Şikayet Et
  bizde milliyetçi papaz yetiştirelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sokak köpekleri az kalsın adamı parçalıyordu! 10 köpek birden saldırdı...
İran'daki helikopter kazasında 'sis duvarı' ayrıntısı... Benzeri İstanbul'da da yaşanmış