AB İçişleri Komiseri Johansson: İslam Avrupa için tehdit değil

Avrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, 'İslam Avrupa için tehdit değil.' dedi. Batı değerleri gereğince imamlara eğitim verilmesi fikrini de eleştiren Johansson, 'Dini liderlere eğitim verilmesinin AB'nin yetkileri arasında olduğunu düşünmüyorum.' ifadelerini kullandı.

AB İçişleri Komiseri Johansson: İslam Avrupa için tehdit değil
AB İçişleri Komiseri Johansson: İslam Avrupa için tehdit değil
GİRİŞ 13.11.2020 22:08 GÜNCELLEME 13.11.2020 22:08

AB İçişleri Bakanları, Paris'teki Bataclan Tiyatrosu ile Stade de France'da düzenlenen ve 130 kişinin ölümüne yol açan saldırıların 5'inci yıl dönümünde terörle mücadele konusunda toplantı yaptı.

Avrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson

Toplantı sonrası Ylva Johansson, İsveç devlet resmi haber ajansı TT'ye açıklamalarda bulundu.

İslam ve göçün Avrupa için bir tehdit olmadığını aktaran Johansson, aşırı görüşlü fanatiklerle mücadele edilmesi gerektiğini anlattı.

Johansson, "İslam bir tehdit değil. Din bir tehdit değil. Teröristler tehdittir. İslamcı görünen aşırılar ve aşırı sağcılarla mücadele edilmesi gerekir. Göç de Avrupa için bir tehdit değildir." ifadelerini kullandı.

- "İMAMLARA EĞİTİM AB'NİN YETKİSİNDE DEĞİL"

Batı değerleri gereğince imamlara eğitim verilmesi fikrini de eleştiren Johansson, "Dini liderlere eğitim verilmesinin AB'nin yetkileri arasında olduğunu düşünmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
En popüler bayram rotaları
Ebu Ubeyde'nin çağrısına Kâbe İmamı Sudeys'den manidar karşılık! Milyonlar amin dedi