Rusya Dağlık Karabağ'a giriş yaptı, devriyeler başladı

Rusya, Dağlık Karabağ’a gönderdiği hava güçleri ile ilk faaliyetlerine başlayarak barış gücü sevkiyatlarına eşlik etti. Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ'a gönderilen Rus Barış Gücü askerlerinin ateşkes hattında devriyelerine başladığını açıkladı.

GİRİŞ 14.11.2020 11:22 GÜNCELLEME 14.11.2020 15:49
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Rusya Savunma Bakanlığı, Ermenistan ve Azerbaycan arasında yapılan anlaşma gereği Dağlık Karabağ’a Rus Barış Gücü askerlerinin sevkiyatına devam ediyor. Rusya 3 gün önce bölgeye Mi-8 ve Mi-24 tipi helikopterlerin yanı sıra İnsansız Hava Araçları (İHA) göndermişti. Bakanlık bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, helikopterlerle ilk faaliyetlerin dün gerçekleştirildiğini duyurdu. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nın dün Barış Gücü askerlerinin Hankendi şehrine girdiğinin açıklanmasının ardından kentte gerçekleştirilen sevkiyatın görüntüleri paylaşıldı. Helikopterlerden çekilen görüntülere göre Rus Barış Gücü askerlerinin askeri araçlarla gözlem noktalarına taşındığı, havadan Hankendi’nin incelendiği görüldü.

 

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından görüntüler paylaşılırken, "Mi-8 ve Mi-24 helikopterleri Dağlık Karabağ ihtilafı bölgesindeki ateşkes ve askeri operasyonlar bölgesine Goris’ten Hankendi’ye ilerleyen Rus Barış Gücü askerlerine eşlik ederek güvenliklerini sağladı. Helikopter grubu kontrol bölgelerini havadan izlemenin yanı sıra bölgeye teçhizat ve teknik ekipman gönderiyor" ifadeleri kullanıldı.

DEVRİYELER BAŞLADI

Rusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ’a gönderilen Rus Barış Gücü askerlerinin ateşkes hattında devriyelerine başladığını açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov, "14 Kasım itibarıyla Rus Barış Gücü’ne ait 12 gözlem noktasına yerleştirilen askerler tarafından her saat başı bölgede gözlemler yapılıyor. Bugün bölgede 5 yeni gözlem noktasının daha oluşturulması planlanıyor" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Gerçeğin Sesi 3 yıl önce Şikayet Et
  Maalesef kardes Azerbaycan cephede kazandı masada kaybetti sabretseydi 3 gun sonra tüm ermeni teröristleri imha edecekti
  Cevapla
 • cihad 3 yıl önce Şikayet Et
  rusya korkudan savaşa giremedi ama bir oyunla barış gücü olarak 5 yıllığına ,bana göre de kalıcı olarak oraya girdi. dayak yemeden de çıkmaz artık
  Cevapla
 • Abidin 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne barış gücü resmen işgal bu
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Memur maaşına zam yeni tutarları belirleyecek: 65 yaş aylığı, kıdem tazminatına zam...
Dünya denizcilik sahnesinde Türk mucizesi: Bunu yapabilen başka ülke yok!