Tarihi görüntüler! Azerbaycan savaş meydanına Türk Bayrağı çekti

Azerbaycan karşısında Dağlık Karabağ’da ağır yenilgiye uğrayan Ermeniler çekilmeye devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ'a gönderilen Rus Barış Gücü askerlerinin ateşkes hattında devriyelerine başladığını açıkladı. Öte yandan Karabağ'ın kalbi Şuşa'daki gözlem noktasında dalgalanan Türk Bayrağı'nı Kanada merkezli Global News görüntüledi.

Tarihi görüntüler! Azerbaycan savaş meydanına Türk Bayrağı çekti
Tarihi görüntüler! Azerbaycan savaş meydanına Türk Bayrağı çekti
GİRİŞ 14.11.2020 17:23 GÜNCELLEME 14.11.2020 17:23
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

44 gün süren Karabağ Savaşı’nda yenilgiyi kabul eden Ermenistan, 10 Kasım'da imzalanan üçlü Rusya-Azerbaycan-Ermenistan anlaşması gereği Kelbecer, Laçin ve Ağdam rayonlarından (idari birim) çekilmeye başladı.

 

Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ'a gönderilen Rus Barış Gücü askerlerinin ateşkes hattında devriyelerine başladığını açıkladı.

 

Kanada merkezli televizyon kanalı Global News, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'daki çatışmaları sona erdiren anlaşma gereği kurulan gözlem noktalarını görüntüledi. Karabağ'ın kalbi olarak anılan Şuşa'daki gözlem noktasında dalgalanan Türk bayrağı dikkat çekti.

YORUMLAR 36
 • Bhr 3 yıl önce Şikayet Et
  Karabagda altın madenleri rus şiketleri tarafından işletiliyor en az 100 ton altın rezeevi var. Ruslar bırakır mı.
  Cevapla
 • Kenan 3 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycandan bizlere ne güzel bir jet. Sagolun gardaslar
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  İnşaallah aldatılmamışızdır. 10 kasım anlaşmasın da Karabağ Azerbaycan toprağı olarak kabul edilmemiş gibi bir anlam çıkıyor. Rus barış gücünün 5 yıl kalması iki devletin onayına bağlıdır denilmesi Azerbaycan ve Türkiye aleyhinedir. Ermeniler Karabağ da hak sahibiymiş gibi Rus Askerinin gelmesine izin verebiliyor. Bu anlaşma milletimizin aleyhine gözüküyor. Yeniden savaş olursa bu kez Rusları çıkarmak için savaşmak gerekecek.
  Cevapla
 • Buz 3 yıl önce Şikayet Et
  Günaydın
  Cevapla
 • Harbi yiğido 3 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdürillah menzilimiz belli KIZILELMA
  Cevapla
 • DİRİLİŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  O Şanlı bayrak nereye Dikilirse Orada Adalet Orada İnsanlık ve orada güvenlik var demektir.Dalgalan Ey Şanlı Bayrak.Sen Şehitlerimizin Yeryüzüne açtığı Mübarek Şemsiyesin.
  Cevapla
 • Gürbüz 3 yıl önce Şikayet Et
  Güzel sözler. Eyvallah. Biiznilah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'e veda eden ilk takım belli oldu!
Nefes kesen şampiyonluk yarışında tarih "Galatasaray" diyor!