Rusya-Ermenistan görüşmesinde büyük krizi! Rus halkı hesap sordu

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Erivan'da görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde Rusya bayrağının olmaması dikkat çekti. Gerçekleşen görüşmeye dair Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın paylaştığı bir fotoğraf ise Rus halkını sinirlendirdi ve takipçiler "bayrağımız nerede?" diye tepki gösterdi.

Rusya-Ermenistan görüşmesinde büyük krizi! Rus halkı hesap sordu
Rusya-Ermenistan görüşmesinde büyük krizi! Rus halkı hesap sordu
GİRİŞ 21.11.2020 14:09 GÜNCELLEME 21.11.2020 16:13
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Dağlık Karabağ krizinde Rusya'nın arabuluculuğu ile Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşmasından sonra taraflar görüşmelere devam ediyor. Ateşkes bölgesinde gelişmeleri taraflarla istişare eden Rusya'dan bugün Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Başbakan Yardımcıları Aleksandr Novak ve Aleksey Overçuk'tan oluşan heyet, Ermenistan'ın başkenti Erivan'a geldi. Rus heyetinin Ermenistan ziyaretinde görüşmelerin ilki Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Nikol Paşinyan arasında gerçekleşti. Görüşmede ikili Dağlık Karabağ'da ateşkes süreci ve Rus Barış Gücü askerlerinin faaliyetlerini ele aldı. Lavrov, Novak ve Overçuk ile de görüşecek olan Paşinyan, Şoygu ile görüşmesinde Rusya'nın desteklerini hissettiklerini söyledi.

 

GÖRÜŞMELERDE RUS BAYRAĞI KONULMADI

PAŞİNYAN'DAN RUSYA İLE YAKINLAŞMA MESAJI

 

Rusya karşıtı söylem ve politikalarıyla dikkat çeken, Dağlık Karabağ'da yaşanan süreçten sonra Rusya ile diyaloglarını arttıran Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Şoygu ile görüşmesinde, "Dağlık Karabağ'daki savaş sırasında Rusya'nın ve Rusya liderinin desteğini hem kişisel olarak hem de ülke olarak derinden hissettik. Bunun için teşekkür ediyorum. Savaştan önceki durumlar çok iyi değildi ama şimdi daha zor zamanlar geldi. Umarız ki Rusya ile güvenlik alanında iş birliğimizi geliştiririz. Sadece güvenlik değil, askeri ve teknik işbirliğini de geliştirmek isteriz" dedi.

GÖRÜŞMELERDE RUS BAYRAĞI KONULMADI

"KAN DÖKÜLMEMESİ İÇİN KESİN KARARLIYIZ"

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus Barış Gücü askerlerinin Dağlık Karabağ'daki ateşkes hattında başlattığı devriye ve faaliyetler ile ilgili Paşinyan'ı bilgilendirdi. Rusya'nın bölgede akan kanın durması için çabaladığını söyleyen Şoygu, "Bizim için en önemli görev akan kanın durmasıdır, dahası bölgede barışçıl çözüm ve hayat kurtarmak için yapılması gereken çok şey var. Sayın Putin'in önümüze koyduğu en temel görev budur ve kan dökülmemesi için kesin kararlıyız" ifadelerini kullandı.

RUS HALKI "BAYRAĞIMIZ NEREDE?" DİYE SORDU

GÖRÜŞMELERDE BAYRAK KRİZİ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile yapılan görüşmenin ardından Paşinyan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'u makamında kabul etti. Gerçekleşen görüşmeye dair Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın paylaştığı fotoğraf ise tepki çekti. Zaharova'nın takipçileri paylaşılan fotoğrafta Rusya bayrağının olmamasına dikkat çekti. Ruslar protokol görüşmelerinde her iki ülkenin bayrağının da olması gerektiğini, fakat görüşmelerde sadece Ermenistan bayrağının olduğunu belirterek bunun protokol kurallarına aykırı olduğunu savundu. Rusya heyetini eleştiren vatandaşlar, protokol hatası yapanların cezalandırılmasını isteyerek Zaharova'dan kısa zamanda açıklama beklediklerini ifade etti.

GELEN TEPKİLER SONRASI RUS BAYRAĞI KONULDU

Sosyal medyada büyük tepkilerin gelmesinin ardından, bir sonraki toplantıda Rus bayrağı, Ermeni bayrağının yanına konuldu.

TANKLAR BAKÜ'YE DOĞRU YOLA ÇIKTI

TANKLAR BAKÜ'YE GİDİYOR

44 gün süren çatışmada binlerce askerini kaybeden Ermenistan ordusu, yüzlerce tank, top ve zırhlı aracını da cephe hattında bırakıp kaçtı. Azerbaycan, Ermenistan'dan ele geçirdiği tanklar ve topları trenlere yükleyerek başkent Bakü'ye götürüyor.

TANKLAR BAKÜ'YE DOĞRU YOLA ÇIKTI

KAYNAK: HABER7, İHA
YORUMLAR 42
 • Vuqar 3 yıl önce Şikayet Et
  Rusun darmaduman olmasini UCA TANRIDAN umarim! TANRI TURKU KORUSUN!
  Cevapla
 • İsmail 3 yıl önce Şikayet Et
  La nankörler rusya olmasaydı azerbaycan sizi haritadan silecekti siz böylemi minettarlığınızı gösteriyorsunuz tuu sizin sıfatınıza nankörler.
  Cevapla
 • Okur32 3 yıl önce Şikayet Et
  Lavrov kendisi de Karabağ Ermenisidir. Belki Ermenistan bayrağını tercih etmiştir bir an mesaj olsun diye
  Cevapla
 • Vay bee 3 yıl önce Şikayet Et
  Tanklar Ganimet
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  bereket versin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM’den korkutan rapor! Gazze'de nüfusun yaklaşık 96'sı 'aşırı açlık'la karşı karşıya
İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı: Hamas insanların kalbine kök salmış