Hintli generalden Türkiye'ye Ege Denizi'nde savaş gemisi tehdidi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi'ye yakın komutanlardan olan emekli general Gagandeep Bakshi, Yunanistan ve Hindistan'ın Ege Denizi'nde tatbikat yapabileceğini söyleyerek, Hint donanmasının bir an önce Ege Denizi'ne gönderilmesi gerektiğini savundu. Türkiye ve Pakistan'ı "düşman" olarak olarak nitelendiren general, "Ankara, Hindistan ve Yunanistan'a meydan okuyamaz. Onların nihai hedefi Avrupa'yı fethetmek" dedi.

GİRİŞ 25.01.2021 23:53 GÜNCELLEME 26.01.2021 13:28
Bu Habere 641 Yorum Yapılmış

Son haftalarda kardeş Türkiye ile Pakistan arsındaki ilişkileri gündeme getiren Yunan medyası, bugün de sıra dışı bir röportaja imza attı.

MODI'YE EN YAKIN İSİMLERDEN

Yunan Pentapostagma gazetesine konuşan emekli Hintli general Gagandeep Bakshi, Yunanistan ve Hindistan'ın Ege Denizi'nde birlikte tatbikat yapabileceğini söyledi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi'ye yakın isimlerden olan Bakshi, Türkiye'yi suçlayıp Hint donanmasının bir an önce Ege Denizi'ne gönderilmesi gerektiğini savundu.

"DONANMAMIZ HEMEN EGE'YE GELMELİ"

Gazete muhabirinin "Son yıllarda hem Ege'de hem de Doğu Akdeniz'de Türk gemileri ile tatbikat yapan Pakistan gemilerini gördük. Yunan ve Hint donanmaları arasında ortak tatbikatlar görebilir miyiz?" sorusuna cevap veren Hintli general, "Elbette. Yunan ve Hint donanmaları arasındaki tatbikatlar hemen başlamalı. Hindistan donanması çok güçlü. Amerikan, Japon ve Avustralya donanmalarıyla tatbikatlar yapıyoruz. Yunanistan'ın da güçlü bir donanması var. Hint Donanması hemen Ege'ye gelmeli" diye konuştu.

"TÜRKİYE VE PAKİSTAN ORTAK DÜŞMANIMIZ"

Yunanistan ile Hindistan'ın tarih boyunca sağlam bağlarının olduğunu belirten emekli general, "Günümüzde iki ortak düşmanımız var. Biri Türkiye diğeri ise Pakistan. İstihbarat alanında olduğu kadar savunma alanında da birlikte çalışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"ANKARA BİZE MEYDAN OKUYAMAZ"

Türkiye'nin kardeşi Pakistan ile ortak hareket etmesini kendisine yediremeyen Hintli general, Türkiye'nin bölgeyi istikrarsızlaştırdığını belirterek, "Ankara, Hindistan ve Yunanistan'a meydan okuyamaz. Bu konuda netiz" dedi.

"TÜRKİYE AVRUPA'YI FETHETMEK İSTİYOR"

Çin, Türkiye ve Pakistan'ın işbirliği içinde olduğunu öne süren Bakshi, Türkiye'nin göçmenleri koz olarak kullandığını söyleyerek, Ankara'nın nihai amacının Avrupa'yı fethetmek olduğunu iddia etti.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 641
 • Bıyıklı 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim Genaral ve Subaylara da bıyık serbest olsun da bu iki ayaklı görsün bıyık nasıl olur
  Cevapla
 • Cengaver 2 ay önce Şikayet Et
  ingiliz sömürüğü konuşma
  Cevapla
 • Çağlar 2 ay önce Şikayet Et
  Göndersinler gemilerini bekleriz egeye,zaten balıklar için yapay resif oluşturuyoruz hint donanma unsurları bizim mühimmatlarımıza hedef olur iyi olur biraz talim etmiş oluruz.Çok kaşınmasınlar babürşahı tekrar onlara hatırlatırız.
  Cevapla
 • Bekleriz ... 3 ay önce Şikayet Et
  Bi sen eksiktin hıyar torunu hıyar. Aklıma Mehmet Akif' in şiiri geldi; Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
  Cevapla
 • Tahsin 3 ay önce Şikayet Et
  Bu millet,ekonominin dar boğaza girdiği işsizliğin enflasyonun önlemediği,ibanlarla bağışlar toplanıp hesabın nereye gittiğini bilmeden yaşağıdı bir dönemde emeklinin ve emekli olacak olana kişinin ümitsiz olduğu ucuz patates ucuz ekmek kuyruklarının olduğu dönemi yaşarken çevrende iyi komşu bırakmadığın ülkeler senin kapasiteni ölçüyor.Yorumların bütüne bakıyorum ilk okul çocuklarının bile yazmayacağı şeylerden ibaret.Hayatta en hakik mürşit ilimdir diyoruz.işte biz bunu bilmememiz gerekiyor.Cehalet en büyük düşman.Ama burda yorumlarda bunu görmemek çok kötü birşey.Yapıcı bir yorum yok.Yazık.
  Cevapla
 • Recep Arda 1 ay önce Şikayet Et
  Fetö ağzıyla konuşuyorsun tahsin.
  Cevapla
 • Kürt oğlu Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Adam diyor ki ortak düşmanımız Türkiye, sen de ucuz patates ucuz soğan!!! Efendi kendine gel bu ülkeyi ayağa kaldıran Adamların midesine yarım tas üzüm hoşafı gidiyordu!! Burada siyaset yapacağına gerçeklere aç gözlerini
  Cevapla
 • Bir OGUZ 2 ay önce Şikayet Et
  tahsin sen nekadar cahilmişsinki hala patates kuyruğundan bahsediyorsun sen nesin cehalet içince yüzüyorsun sen ve senin gibiler bu ülkeye fazlasınız git hinduların içinde yaşa bir bak.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Elvan açıkladı: Türkiye'deki bir grup TÜİK'e operasyon yapıyor
Firari Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'den ilk kare