Bill Gates'ten 'çip' iddialarına cevap

Microsoft'un kurucularından Bill Gates, sosyal medyada koronavirüs salgını süresince kendisiyle ilgili çıkan "çılgın" ve "kötü" komplo teorilerinin ulaştığı boyuta şaşırdığını ve bu teorilerin arkasında yatan nedeni araştırmak istediğini söyledi. Gates'in salgını insanları kontrol etmeye çalışmak için çıkardığı, salgından maddi çıkar elde edip aşıları da kullanarak insanlara mikroçip yerleştireceği iddia edilmişti.

GİRİŞ 27.01.2021 14:30 GÜNCELLEME 27.01.2021 15:39
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan Bill Gates, kendisi ve Anthony Fauci ile ilgili sosyal medyada dolaşan ve sayısı milyonlara ulaşan "çılgın komplo teorilerinin" büyük olasılıkla salgının yarattığı korku ortamı ve sosyal medyanın hayatımızdaki rolünün artması nedeniyle yayıldığını düşündüğünü söyledi.

Gates "Bu teorilerde benim ve Dr. Fauci'nin adının geçeceğini kimse tahmin edemezdi. Bundan dolayı şaşkınlık duyuyorum ve yakın zamanda biteceğini umuyorum" dedi.

2014 yılında Microsoft'un yönetim kurulu başkanlığı pozisyonundan ayrılan Gates, Bill and Melinda Gates Vakfı üzerinden koronavirüs ile küresel anlamda mücadele edilebilmesi için en az 1.75 milyar dolarlık kaynak sağlamıştı.

Gates, "İnsanlar buna gerçekten inanıyor mu? Bu konuda gerçekten araştırma yapmalı ve insanların davranışlarına nasıl etki ettiğini ve bunu azaltmak için neler yapabileceğimizi anlamalıyız" dedi.

BILL GATES HAKKINDA TEORİLER

ABD'nin önde gelen bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci ve Gates'in, salgını insanları kontrol etmeye çalışmak için yarattıkları, salgından maddi çıkar elde etmek istedikleri ve aşıları kullanarak insanları takip edebilecek mikroçipleri vücuda yerleştirecekleri de yer alıyordu.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Türk Vatandaşı 10 ay önce Şikayet Et
  Siz bu meleği niye kötülüyorsunuz yahu, bir sorun bakalım niye yapmış? Hem o yapmadı şeytan söyledi. Onun hiç suçu yok.
  Cevapla
 • yılmaz 10 ay önce Şikayet Et
  Bu gayet normal değil mi. Afrika ve Meksika da iyi niyetli aşılarınız kız çocuklarını kısırlaştıran aşıları dağıtan kendi vakfıydı. Güven olmazsa her türlü dedikodu çıkar.
  Cevapla
 • Vatandaş... 10 ay önce Şikayet Et
  İblisin insan şeklindeki şeytanlarından....
  Cevapla
 • Muratb 10 ay önce Şikayet Et
  Hiç det mı benim amacım zaten bu. Tabiyki de demez diyemez. Zaten dese suç. Kolayı ve yalanı görmedim duymadım konuşmadım. Biz de yedik
  Cevapla
 • erkan 10 ay önce Şikayet Et
  bu adama güvenilmez sakın şu an masum rolünde , yani bizim zayıf noktamız inanmak yahudilerden her şey beklenir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsmail Demir'den MMU açıklaması! 'Rusya ile görüşmeler olabilir'
Omicron hakkında korkunç iddia!(5 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)