Yunanistan İsrail’den kiralık HERON istiyor

Yunan medyası, Yunanistan'ın İsrail ile yapacağı 1,68 milyar dolarlık 20 yıl süreli savunma anlaşmasının detaylarını yazdı. Türk İHA ve SİHA’larının sahadaki üstün başarısını gören Yunan ordusunun İsrail’den iki adet kiralık UAV HERON İnsansız Hava Aracı istediği belirtildi.

GİRİŞ 15.02.2021 16:10 GÜNCELLEME 15.02.2021 16:10
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan'ın İsrail ile yapacağı 1,68 milyar dolarlık 20 yıl süreli savunma anlaşmasının detayları ortaya çıktı.

Yunan basının haberine göre, iki ülke arasında yapılan savunma işbirliği anlaşması kapsamında, Atina yönetiminin hedefinin kısa vadede, Hava Kuvvetleri envanterine İsrail yapımı İnsansız Hava Araçları UAV HERON’ları katmak olduğunu aktardı. Yunan basını Atina yönetiminin Azerbaycan ve Suriye’de büyük başarılara imza atan Türk İHA ve SİHA’lara karşı UAV HERON insansız hava araçlarını envanterine katmak istediğini yazdı.

İHA’LAR 3 YILLIĞINA KİRALANACAK

Yunanistan’ın İsrail ile imzaladığı savunma anlaşması çerçevesinde, 3 ay sonra İnsansız Hava Araçları UAV HERON’ların, Eğriboz (Evia) Yarımadası’nın doğusundaki İskiri (Skyros) adasındaki 135’inci Hava Üssüne geleceğini yazan Yunan medyası, HERON eğitimi için Yunan personelin Tel Aviv’de eğitime başlayacağını aktardı.

İsrail ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması çerçevesinde, 2 adet UAV HERON tipi İHA’nın satın alınma opsiyonuyla toplamda 39 milyon euroya, üç yıllığına leasing yöntemi ile kiralanacağı öğrenildi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 64
 • Trakyali amica 3 yıl önce Şikayet Et
  Adamların açlıktan nefesleri kokuyor hala blöf yapmaktan vaz veçmiyecekler düşürün yunanlı masrafa sokun 39 milyon bu mm
  Cevapla
 • Ahmet 66 3 yıl önce Şikayet Et
  Heronlarin çöp olduğunu biz denedik gördük sonunda kendi İHA ve siha mizi yaptık Yunan'da parasını sokağa atmak istiyorsa buyursun Yunan siha dan önce askerine giydirecek postal alsın önce bu gidişle aldıkları araçlara benzin koyamadiklari için yerde çürüyecek
  Cevapla
 • Türk Gücü 3 yıl önce Şikayet Et
  yunanlar kendilerini kiraya vermişler zaten ona buna..
  Cevapla
 • Sebahattin 3 yıl önce Şikayet Et
  Yunanlar anlaşıp kullanana kadar biz filomuza nice sihalar,ihalar ve nice araçlarımız ile karşılarız..
  Cevapla
 • Adamın 1 3 yıl önce Şikayet Et
  .adamlar parsel parsel yunanistanı satın alıyor.bu sal.klar uyandıgında don gömlek ortada kalacaklar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'in savaş kararı sonrası ABD'den jet hızında açıklama: Dahil değiliz!
İran-İsrail savaşını engelleyen telefon: Bu gece değil!