İntihar vakalarının arttığı Japonya'da "Yalnızlık Bakanı" ataması

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle intiharların arttığı Japonya'da Başbakan Suga, Bölgesel Bakanı olarak görev yapan Tetsushi Sakamoto'yu Yalnızlık Bakanı olarak atadı.

İntihar vakalarının arttığı Japonya'da "Yalnızlık Bakanı" ataması
İntihar vakalarının arttığı Japonya'da "Yalnızlık Bakanı" ataması
GİRİŞ 25.02.2021 14:19 GÜNCELLEME 25.02.2021 14:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Japonya'nın koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelesi sırasında sosyal hayatın neredeyse olmaması, insanları giderek daha stresli ve yalnız hissettirdi. Ülkede intihar vakalarında ise artış gözlemlendi.

Artan intihar vakaların önüne geçmek için harekete geçen Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, Bölgesel Kalkınma Bakanı Tetsushi Sakamoto'nun yalnız yaşayan kişilerin sorunlarından sorumlu bakan olarak atadı. Sakamoto, yeni görevine ilişkin yaptığı ilk açıklamada, "Başbakan Suga, konuyu incelemem ve ilgili bakanlıkla koordine ederek kapsamlı bir strateji ortaya koymam için talimat verdi. Sosyal yalnızlığı ve izolasyonu önlemek ve insanlar arasındaki bağları korumak için faaliyetler gerçekleştirmeyi umuyorum" ifadelerine yer verdi.

İNTİHAR EDEN KADINLARIN ORANINDA YÜZDE 70'LİK ARTIŞ

Suga daha önce Japonya'nın 2020’nin Ekim ayında yaklaşık 880 kadının intihar ettiğini ve bunun bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 70 daha fazla olduğunu belirttmişti.

İntihar konusunda çalışan uzman Michiko Ueda "Birçok kadın evli değil. Kendi hayatlarını geçindirmek zorundalar ve kalıcı işleri yok. Bu yüzden zor durumlarda ciddi anlamda dibe vuruyorlar."

JAPONYA CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE 121’NCİ SIRADA

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından yayımlanan 2020 Cinsiyet Eşitliği Raporu’nda Japonya 153 ülke arasından 121’nci sırada bulunuyor.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
yalnızlık
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  inanc olmazsa tabi intihar eder. sıkıntılarını gideremeyince, ahirete cehenneme inanamayinca tabi ölünce dertlerim biter diye düşünüyor. Yalnızlık bakanlığı kuracağınıza diyanet bakanligi kurun ki insanlar ateist olmak yerine bir dine inansinlar. bu bile ateist olmaktan iyidir.Çünkü yanlis dini seçse bile kalbi tatmin olmayinca arayis icerisinde olacak ve dinleri arastiracak.Sonunda islamiyettwj baska çare bulamayacak.Ilk başta islamı seçse zaten Nurun alâ Nur.
  Cevapla
 • Huzur İslamda 5 ay önce Şikayet Et
  Hep İslamsıztan O toplum İslamiyeti öğrenmekte biraz akıllarını kullansalardı böyle şeyler akıllarına bile gelemezdi.
  Cevapla
 • Erğ 5 ay önce Şikayet Et
  Japonların sığınacakları bir kapı olmadığı için intiharı kurtuluş olarak görüyorlar.
  Cevapla
 • Demir Ersoy 5 ay önce Şikayet Et
  Demek ki kalkınmak için illa ki kadınları çalıştırmak gerekmiyor Japonlar bunu yapabildi
  Cevapla
 • Avşar 5 ay önce Şikayet Et
  Evet, ama erkekleride çok çalışmış.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Manavgat'taki yangından kaçış böyle görüntülendi! İşte bölgeden fotoğraflar...
Evin bodrumundan 2. Dünya savaşından kalma tank çıktı! Şoke eden anlar...