Pompeo'dan Biden'a çok sert sözler: ABD için felaket olacaktır!

Eski ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Joe Biden yönetiminin İran'la nükleer anlaşmaya dönme çabasına, "Biden yönetimi yeniden İran'ı memnun etme yoluna girmiş gözüküyor. Bu, ABD için de bölge için de bir felaket olacaktır." ifadeleriyle yüklendi.

Pompeo'dan Biden'a çok sert sözler: ABD için felaket olacaktır!
Pompeo'dan Biden'a çok sert sözler: ABD için felaket olacaktır!
GİRİŞ 28.02.2021 05:59 GÜNCELLEME 28.02.2021 10:47
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Mike Pompeo, bu yıl Florida eyaletinde yapılan ve Cumhuriyetçileri bir araya getiren en önemli organizasyonlardan biri olan 2021 Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansına (CPAC 2021) katılarak Biden yönetimine eleştirilerde bulundu.

Son dakika: Joe Biden sözünde durmadı! ABD basını duyurdu: Selman'ı rehin aldı...


İran'la nükleer anlaşmadan ayrılan ve "maksimum baskı" politikasını hayata geçiren Donald Trump'ın dışişleri bakanı olan Pompeo, Biden yönetiminin yeniden nükleer anlaşmaya dönme arzusunun çok yanlış olduğunu savundu.

İntikam saldırısı: 9 binayı yok ettik!


"İRAN'I MEMNUN ETME YOLUNA GİRMİŞ GÖZÜKÜYOR"

Pompeo, "Biden yönetimi yeniden İran'ı memnun etme yoluna girmiş gözüküyor. Bu, ABD için de bölge için de bir felaket olacaktır." ifadelerini kullandı.

İran'a yaptırım uygulamaları durumunda savaş çıkabileceği yönünde kendilerine uyarılar yapıldığını anlatan Pompeo, "Biz İran'a yaptırımlar uyguladık ve savaş olmadı." dedi.

"ABD'NİN VE İSRAİL'İN ÇIKARLARINI SONUNA KADAR SAVUNDUK"

Benzer şekilde ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması veya Golan Tepelerinin "İsrail'e ait olduğunu tanıması" halinde savaşın çıkabileceği uyarılarının yapıldığını ancak kendilerinin bunları gerçekleştirdiğini ve savaş olmadığını söyleyen Pompeo, "ABD'nin ve İsrail'in çıkarlarını sonuna kadar savunduk ve savaş çıkmadı." diye konuştu.

Pompeo ayrıca, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan İbrahim Anlaşmalarının "gerçek bir barış" olduğunu ileri sürdü.

Paris İklim Anlaşması'ndan ayrılmalarının da haklı gerekçelere dayandığını savunan Pompeo, "Paris Anlaşması, duyar kasmak isteyen elit diplomatlar için bir fanteziydi. Biden yönetimi anlaşmaya yeniden döndüğünde eminim Şi Cinping her dakika buna gülümsemiştir." yorumunu yaptı.

Eski ABD Başkanı Trump'ın da pazar günü CPAC 2021'e katılarak görevden ayrılmasından sonra ilk kez kapsamlı bir konuşma yapması bekleniyor.

YORUMLAR 27
 • pelin 3 yıl önce Şikayet Et
  şöyle Malkoçoğlu gibi biri çıkıp da hillary ve obamayı yok etmedikçe bu dünyada düzen değişmez..
  Cevapla
 • Enver 3 yıl önce Şikayet Et
  utanmadan bir de israilin çıkarlarını savunduk diyor.
  Cevapla
 • Bulut 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah sizi de onları kahretsin siz ve onlar masum katili, bebek öldüren canilersiniz.
  Cevapla
 • fatih 3 yıl önce Şikayet Et
  hepiniz aynısınız
  Cevapla
 • Pompeo Kalbi 3 yıl önce Şikayet Et
  Pompeonun bilinçaltında aşılarla ilgili eşit dağıtılmasını savunması liderlerin aç gözlülük etmemesi dünyevilik ve nefsanilik peşinde koşulmaması yönündeki açıklamarını unutmadık yaşasın insanlığın hayrına çalışanlara ............
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te muhteşem açılış
Ankara'da sağanak ve dolu yağışı etkili oldu