Demirtaş'ın dağdaki kardeşi Nurettin Demirtaş'tan Diyarbakır ailelerine skandal tehdit

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın PKK'lı kardeşi Nurettin Demirtaş, Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelere skandal bir çağrı yaparak, "AK Parti'yi ikna edin, bombardımanı durdursunlar, siz de gelin çocuklarınızı görün" dedi. Eli kanlı katil, aileleri açık açık tehdit ederek, evlat nöbetine devam ettikleri sürece çocuklarını görmelerinin her geçen gün daha da zorlaştığını söyledi.

Demirtaş'ın dağdaki kardeşi Nurettin Demirtaş'tan Diyarbakır ailelerine skandal tehdit
Demirtaş'ın dağdaki kardeşi Nurettin Demirtaş'tan Diyarbakır ailelerine skandal tehdit
GİRİŞ 09.03.2021 12:52 GÜNCELLEME 10.03.2021 08:15
Bu Habere 147 Yorum Yapılmış

Haber7.com / Erkan TALU

Evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 3 Eylül 2019'da "evlat nöbeti" başlattı. HDP önündeki nöbete 207 ailenin katıldığı belirtilirken, şu ana kadar 23 aile çocuğuna kavuştu.

Nöbet 554. gününde de devam derken, HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Terörden Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoride yer alan "Şiyar" kod adlı kardeşi Nurettin Demirtaş, ailelere skandal bir çağrıda bulundu.

HEM İTİRAF ETTİ, HEM DE AİLELERİ DAĞA ÇAĞIRDI

Hem çocukların ellerinde olduğunu itiraf eden, hem de aileleri AK Parti propagandası yapmakla suçlayan eli kanlı katil, "Bu aileler AKP'yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler" dedi.

SİNSİCE TEHDİT ETTİ

PKK'nın Avrupa'da yayın yapan bir paçavrasına makale yazan Demirtaş, gözü yaşlı ailelere çocukları hakkında bilgi vermeyeceklerini belirterek, "O çadırlarda geçirdiğiniz her gün sizi çocuklarınızdan daha fazla uzaklaştırmaktan başka işe yaramıyor" diyerek aileleri tehdit etti.

KAYNAK: HABER7 / ÖZEL
YORUMLAR 147
 • Ehlibeyt06 1 yıl önce Şikayet Et
  Demekki çadırı can tutmak lazım.bütün türkiye cadıra destek.
  Cevapla
 • Enver 1 yıl önce Şikayet Et
  ak partiden önce neredeydin? bu işin parti ile bir işi olamaz. devletin milletin güvenliğini tehdit edenlere karşı tedbirdir.
  Cevapla
 • "MY" 1 yıl önce Şikayet Et
  benim anlamadığım demirtaşın kardeşi çözüm sürecinde dağda değil miydi ? yenimim çıktı dağa ?
  Cevapla
 • karadüzü 1 yıl önce Şikayet Et
  Susturun şu teröristleri!!! sıfatsızlar, sanki dışarıda imiş gibi konuşuyorlar. Yoksa; konuşturuluyor mu!!!? Milletin maneviyatını sarsıyorlar!!! Bu zulümdür!!! Şehitlerimize, şehit ailelerimize ve milletimize zulümdür!!! Eziyettir!!! Vebaldir!!!
  Cevapla
 • adem 1 yıl önce Şikayet Et
  dağa çağırdıklarına göre teröristler daha bitmemiş en azından gidip yer tesbiti yapılır nerde oldukları belirlenir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
34 vekilin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e sunuldu! Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var!
Son dakika: Grip aşılarının eczanelerden satışı başladı, fiyatı da belli oldu!