Kürsüde Andımız'ı okuyan İYİ Parti, Demirtaş'a ne diyecek?

Danıştay'ın kararına tepki olarak İYİ Parti grup toplantısı öncesi kürsüye çıkan bir kız öğrenci Andımız'ı okudu. Öte yandan mahkemedeki savunmasında Atatürk ile dalga geçen HDP'nin eski Eş Başkanı Demirtaş'a İYİ Parti'nin nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, daha önce yaptığı bir açıklamada Demirtaş ile kahvaltı edebileceğini belirtmişti.

Kürsüde Andımız'ı okuyan İYİ Parti, Demirtaş'a ne diyecek?
Kürsüde Andımız'ı okuyan İYİ Parti, Demirtaş'a ne diyecek?
GİRİŞ 18.03.2021 01:30 GÜNCELLEME 18.03.2021 03:25
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Danıştay'ın "Andımız" kararı sonrası İYİ Parti'nin bugün yapılan grup toplantısının başında kürsüye gelen bir kız öğrenci Andımız'ı okudu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Cihangir İslam: Andımız uygulaması hayvanlara yönelik bir uygulama

“Büyük Atatürk' dendiğinde, kaşıntı tutanlar, Çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, elbette 'Andımız' hatırlanmasın ister. En önemlisi de, Türk demenin bir ayırma değil, bir birliktelik arzusu olduğunu görmek istemeyenler, Son bağımsız Türk devletini, uçuruma sürükleyenler, Elbette 'Andımız'ın son cümlesinde şaşkına döner!

Demirtaş’a lâl olan İyi Partililer, “Proje”niz tutarsa ne olur farkında mısınız?"

Ama o arkadaşlar hiç kusura bakmasın, bizler hâlâ buradayız. Türk Devleti hâlâ burada. Cumhuriyet hâlâ burada. Çünkü bu topraklarda, milletini ve memleketini özünden çok sevenler, kendilerini ve koltuklarını, özünden çok sevenlere karşı, her defasında galip gelmiştir. Her zaman da galip gelecektir!

DEMİRTAŞ, ATATÜRK İLE DALGA GEÇTİ!

İYİ Parti'nin grup toplantısında kürsüde Andımız'ı okuması öncesinde ise HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dün yargıladığı duruşmadaki sözleri ise büyük tepki çekti. Demirtaş'ın yaptığı savunmada Atatürk ile dalga geçtiği görüldü. Demritaş, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Kürdüm, anavatanım Kürdistan’dır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bütün kimliklerimle barışığım. Öyle bir Kürt Jüpiter’e bedeldir filan da demiyorum. Ama siz milliyetçisiniz. Peki milletini sevmek bu mudur? Yanlış yaptınız, zarar verdiniz Türkiye’ye."

AKŞENER DEMİRTAŞ İLE KAHVALTI YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cezaevinde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın “Dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve ‘Kahvaltıya geldik’ derdim” sözlerine yanıt vermişti. Akşener, “Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız” demişti.

Ankara'da kazan kaynıyor! İYİ Parti 3. ittifak hazırlığında

Akşener'in geçtiğimiz yıl söylediği bu sözler büyük tepki çekerken, Demirtaş'ın dün savunmasında Atatürk ile dalga geçmesine Akşener'in vereceği yanıt merak konusu oldu.

YORUMLAR 35
 • Ertuğrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne diyecek kripto kürdüm eğri büğrü yüm bölmek için çalışmak yasam. Diyecek sonra kahvaltıya oturacak artık ne yer ne içerler Allah bilir.!!!
  Cevapla
 • anttt 1 yıl önce Şikayet Et
  meralin andı: ipim sapım yoktur. varlığı terör ittifakına armağan olmuş
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Dedeleri akraba ise bunlar ayrılamazlar.
  Cevapla
 • HAKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne yaman çelişki anne...
  Cevapla
 • tarih 1 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk bir Türk dünyaya bedeldir sözünü ırkçılık olsun diye söylemedi. Yokolmanın kıyısındaki psikolojisi çökmek üzere olan bir milletin ihtiyacı olan desteği vermek için söyledi. Millet de canını malını her şeyini ortaya koyup büyük bir gayretle istiklalini vatanını namusunu dinini kurtarmak için kurutuluş mücadelesini sırtlandı. Bu gibi sözlerle yükseltilen mücadele azmi sayesinde Demirtaşın da ebeleri dedeleri işgal zulmünden kurtuldu. O sözleri o günün şartlarını da düşünüp anlayarak değerlendirmek lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye paranın akış yönünü değiştirdi: 85,7 TL'den 13,2 TL'ye düştü
Bakan Kirişci'den içme suyu uyarısı: 2 il kritik seviyede!