ABD'den sonra İngilizler de Dedeağaç'a geliyor

Yunanistan'ın Türkiye sınırına yaklaşık 30 km mesafede bulunan Dedeağaç Limanı'na, ABD askerlerinin ardından İngiliz askeri birliklerinin de geleceği ifade edildi. Bölgede Amerikan ve İngiliz askerlerinin bir araya geleceği ve üst düzey isimlerin ziyarette bulunacağı belirtildi. Dedeağaç, Lozan Anlaşması çerçevesinde askersizleştirilmiş bir bölge. Ancak Atina, son dönemde bölgedeki tatbikatlarını iyice artırdı.

ABD'den sonra İngilizler de Dedeağaç'a geliyor
ABD'den sonra İngilizler de Dedeağaç'a geliyor
GİRİŞ 22.03.2021 18:59 GÜNCELLEME 23.03.2021 14:05
Bu Habere 267 Yorum Yapılmış

Yunanistan'ın Dedeağaç ilinde yayın yapan haber sitelerinde yer alan habere göre; yaklaşık bir ay önce Yunanistan ile ortak tatbikat yapmak için Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklıktaki Dedeğaç Limanı ve bölgesine konuşlanmaya başlayan ABD ordusunun ardından bu kez de İngilizlerin bölgeye gelmeye başladığı bilgisi yer aldı.

KOMUTANLAR DEDEĞAÇ'TA BULUŞACAK

Haberde, ABD'nin Avrupa ve Afrika Kuvvetleri Komutanı General Christopher Cavoli ve İngiliz Ordusu Plan ve Harekat Komutanı Korgeneral Ivon Jones’un (CFA) Dedeağaç'ta bu hafta içerisinde bir araya geleceği ve ortak tatbikatın planlarını gözden geçirecekleri belirtildi.

Yunanistan ile ABD anlaşmıştı! Helikopterler Dedeağaç'a indi

ABD'nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt ve Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos'un da Dedeağaç'ta olması beklendiği belirtildi.

BİNLERCE ASKER VE YÜZLERCE ASKERİ ARAÇ DEDEAĞAÇ LİMANINDA OLACAK

ABD donanmasının önemli kargo gemilerinden Ocean Glory'nin de bugün akşam saatlerinde Dedeağaç Limanı'na demirlenmesinin ve bazı tekerlekli askeri araç ve konteynerleri yükledikten sonra iki gün içerisinde bölgeden ayrılacağı belirtildi.

Yunanistan ile bir olan ABD, Türkiye sınırına 30 saldırı helikopteri indirdi

Dedeağaç Limanı'nda bulunan 41 ABD savaş helikopterinin Mayıs ayına kadar bölgede kalmaya devam edeceği, son olarak esas hareketliğin 28 Mart-20 Nisan tarihleri arasında yaşanması bekleniyor. Tatbikat için binlerce asker ve yüzlerce askeri aracın Dedeağaç Limanı'nda toplanmaya başladığı belirtildi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 267
 • ömer 3 yıl önce Şikayet Et
  ÇANAKKALE SAVAŞINI biz dünya milletleri ile yaptık ve KAZANDIK, bunların o zamanki en güçlüsüde bu ingiliz gavuruydu, UNUTTULARSA HATIRLATIRIZ !!!
  Cevapla
 • ömer 3 yıl önce Şikayet Et
  ÇANAKKALE SAVAŞINI biz dünya milletleri ile yaptık ve KAZANDIK, bunların o zamanki en güçlüsüde bu ingiliz gavuruydu, UNUTTULARSA HATIRLATIRIZ !!!
  Cevapla
 • Mehmet cik 3 yıl önce Şikayet Et
  Çanakkale yi bizde özledik onlarda ozlemiş
  Cevapla
 • Diriliş 3 yıl önce Şikayet Et
  Savunma olarak çok güçlenmeliyiz.Eninde sonunda savaşacağız.iran falan hikaye tek ülke var korktukları Türkiye.
  Cevapla
 • hıdır kurşat 3 yıl önce Şikayet Et
  çanakkalede kut,ul amarede gömüldüğünüz gibi ordada çukurunuz olacak inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski belediye başkan yardımcısı, 12. kattan düşerek hayatını kaybetti
Türkiye onları konuşmuştu! Eylem Tok ve oğlu hakkında kırmızı bülten kararı...