Mısır'dan Başkan Erdoğan'a D-8 teşekkürü

Mısır Başbakanı Mustafa Medbuli 'Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ülkesinin D-8 Dönem Başkanlığında ortaya koyduğu çabalardan ötürü teşekkür ederim' dedi.

Mısır'dan Başkan Erdoğan'a D-8 teşekkürü
Mısır'dan Başkan Erdoğan'a D-8 teşekkürü
GİRİŞ 08.04.2021 20:35 GÜNCELLEME 08.04.2021 21:24
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatının 10'uncu Zirve Toplantısı'nda, D-8 ülkeleri, teşkilatı daha güçlü ve gelişmiş hale getirmeyi hedefleyen D-8 On Yıllık Yol Haritası ile ticari iş birliğini derinleştirme ve iç ticaret hacimlerini toplam D8 ticaretinin en az yüzde 10'una ulaştırma hedefini kabul etti.

Türkiye, Bangladeş, Mısır, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya ve Pakistan'dan oluşan D-8 ülkeleri, bugünkü zirvede kabul edilen D-8 On Yıllık Yol Haritası'yla teşkilatı daha güçlü ve gelişmiş hale getirmeyi hedefliyor.

D-8 zirvesi bildirisinde dünyaya mesaj, Erdoğan'a teşekkür

MISIR'DAN BAŞKAN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Mısır Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, çevrim içi gerçekleştirilen Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatının 10'uncu Zirve Toplantısı'na katılan Başbakan Medbuli, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi temsilen bir konuşma yaptı.

Medbuli, ülkesinin ortak çıkar ve hedeflere ulaşmak için D-8 Teşkilatı arasındaki iş birliğini güçlendirmeye önem verdiğini belirtti.

Mısır Başbakanı Medbuli, "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ülkesinin D-8 Dönem Başkanlığında ortaya koyduğu çabalardan ötürü teşekkür ederim." dedi.

Türkiye tepkili: Yunanistan Mısır'la anlaştı, Libya'ya çıkarma yapacak

Mısır'ın, ortak çıkar alanlarındaki bağlantıları güçlendirmek ve mevcut istisnai koşullar altında artan zorluklarla mücadele için mevcuttaki ve gelecekteki iş birliğini güçlendirmek amacıyla örgütün faaliyetlerine katılmaya büyük önem verdiğini kaydeden Medbuli, "Bu büyük zorluklar, ekonomik, sosyal ve çevresel yönler de dahil olmak üzere kalkınma konularını öne çıkardı ve hızlı toparlanmayı sağlayabilecek ekonomik sektörlerin önemini pekiştirmenin yanı sıra beşeri sermayeye yatırım yapmanın önemini de gösterdi." şeklinde konuştu.

Süveyş Kanalı'ndaki kaza Türkiye'yi kilit ülke haline getirdi

"ÜYE ÜLKELER ARASINDAKİ TICARETİ TEŞVİK ETMELİYİZ"

Bu iş birliğini arzu edilen ufuklara taşımak için her zamankinden daha fazla toplu çaba göstermenin gerekli olduğunu aktaran Medbuli, "Dünya ile toplam ticaretimizin sadece yüzde 7'sini oluşturan üye ülkeler arasındaki ticaretin teşvikine özel önem vermek gerekiyor." ifadesini kullandı.

Doğu Akdeniz'de oyun değişti! Rum-Yunan ortaklığı için kötü senaryo

KAYNAK: AA
YORUMLAR 31
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye darbelere karşı olmuştur. Kopukluk burdan kaynaklanmaktadir. Mısır halkıyla bir sorun yoktur. Şartlar bunu gerektirmiştir
  Cevapla
 • M.i 1 yıl önce Şikayet Et
  Önce bir topluluk kendine ve din kardeşine güven duyacak bu nasıl olacak fitne ye düşülmeyecek kendine istediğini kardeşine istemekle ama fitneci batının tuzağına düşmeden ırkçılık mezhepcilik hizipcilik yapmadan gurur üstün görme kompleksi yaşamadan önce ortak bir faizsiz güvenilir yerde tüm varlık değerini kasaya toplayacak islam ortak sermayesi oluşmalı bu kaynak ortak islam üretiminde helal gıdadan endüstriyel ve stratejik değeri olan ham madde kaynakları örnek petrol bor vs. den üretime başlanmalıdır üretim ve ortak pazar ortak güç demektir işte menfaat hem ahiret hem dünya için olmalıdır bütün İslamın ve insanlığın selameti amaç edinmelidir Allah ve kulları memnun olacaktır inşaallah
  Cevapla
 • kayserili 1 yıl önce Şikayet Et
  d8 25=30 yil once kuruldu daha ticaretin gelismesini konusuyorlar. ama gavurlar olsa kendi analarini satarlar. Turkiye baska musluman ulkelerle bir seyler yapmali. pakistana banglesdese cok yardin ettik ama bosuna yaptik. bu bes parasizlardan uzak durmaliyiz bize bunlardan fayda gelmez. bunlar yuzsuz bir millet. parayi hep yanlis yere yatiriyoruz ve kaybediyoruz. kendimiz once nukler bombayi yapmaliyiz ondan sonra kurtlar sofrasina oturalim
  Cevapla
 • Gerçek İmam Oğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Öteki taraf yok gibi konuşma kayseriliii
  Cevapla
 • brütüs 1 yıl önce Şikayet Et
  Yemeyin beni ne cabasi
  Cevapla
 • MÜCAHID ERBAKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  D8 in fikir Babasi Mücahit Erbakan. Öyle naylondan degil, harbiden Lidermis. Yüzyilin Lideri Mücahit Prof. Dr. Necmeddin Erbakan. Allah rahmet Eylesin.
  Cevapla
 • kayserili 1 yıl önce Şikayet Et
  tamam ama secilen ulkelerin hepsi bes para etmez ve 30 yil gecmis daha hic bir gelisme yok. bazen yanlis hayeller kurabiliyoruz, isbati bu yuzsuz satilmis sahte musluman ulkeleri. by sahtekar sozde musluman ulkeleri bizim lider olmamizi istemiyor cunku kiskaniyorlar. bakin nasil Cine kendilerini satiyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu kürsüyü tokatladı! Kurtulmuş: Buyrun er meydanına adaylığınızı ilan edin
İspanyollar duyurdu! Ronaldo'nun yeni adresi belli oldu! 500 milyon euro kazanacak