ABD sessiz sedasız 120 savunma personelini İsrail'den tahliye etti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, İsrail'de konuşlu 120 sivil ve askeri bakanlık personelinin bugün Almanya'ya çekildiğini açıkladı.

ABD sessiz sedasız 120 savunma personelini İsrail'den tahliye etti
ABD sessiz sedasız 120 savunma personelini İsrail'den tahliye etti
GİRİŞ 13.05.2021 23:16 GÜNCELLEME 14.05.2021 00:53
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Günlük basın toplantısında açıklama yapan Kirby, "Bugün yaklaşık 120 bakanlık personeli, İsrail'den Almanya'ya geldiler. Bunlar Ramstein üssünde konuşlu bir C-17 uçağı ile uçtular. Bu personeli oradan çıkarma kararını İsrailli mevkidaşlarımızla koordinasyon içinde verdik." dedi.

Kirby, ABD'li personelin yıllık tatbikatları planlama konferansı için İsrail'de bulunduğunu ve bu hafta sonuna kadar görevlerini tamamlamaları beklendiğini ifade ederek "Ancak bu kişilerin ayrılmasını hızlandırdık." diye konuştu.

Bu personelin kısa bir süredir orada olduğuna değinen Kirby, "Dediğim gibi bunlar planlama konferansı için oradaydılar ve tedbir amaçlı olarak onları birkaç gün önceden güvenli bir şekilde Almanya'ya getirdik." ifadesini kullandı.

Sözcü, ABD'nin İsrail'de kaç askeri olduğuna yönelik bir soruya ise, ABD'nin orada üssü olmadığını ve çok az sayıda askerinin bulunduğunu kaydetti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • emrew 1 yıl önce Şikayet Et
  Neden dursunlar işgal ettiğiniz topraklarda ama yok başlarına bişey gelirse afganistan ve ırak gibi bahanede bulamazsınız demi adiler.
  Cevapla
 • Sivaslı 1 yıl önce Şikayet Et
  Tam tersi de olabilir
  Cevapla
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet büyük savas basliyor hazirliklar tamam anlasilan
  Cevapla
 • Efendi 1 yıl önce Şikayet Et
  kopsun artık dananın kuyruğu
  Cevapla
DİĞER HABERLER
1 Ocak 2023'te yürürlüğe giriyor! 16 meslek için yeterlilik şartı geliyor...
Müslüman olan kadının mutluluğu yürekleri ısıttı