Trump'tan 'Çin virüsü' savunması: Haklı çıktım

Geçtiğimiz gün yayımlanan istihbarat raporu sonrası konuşan ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınının kaynağının Çin'in Vuhan kentinde yer alan laboratuvar olduğu konusundaki söyleminde haklı çıktığını söyledi.

Trump'tan 'Çin virüsü' savunması: Haklı çıktım
Trump'tan 'Çin virüsü' savunması: Haklı çıktım
GİRİŞ 26.05.2021 08:38 GÜNCELLEME 26.05.2021 08:39
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Son günlerde Amerikan kamuoyunda ortaya çıkan ve koronavirüsün kaynağının Vuhan'daki bir laboratuvar olduğuna ilişkin tartışmalara eski Başkan Trump da katıldı.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Trump, "Şimdi herkes, koronavirüsün kaynağının Vuhan olduğunu erkenden dile getirdiğim zaman haklı olduğum noktasına geliyor" değerlendirmesini yaptı.

Trump’a 22.9 milyonluk dolarlık 'Çin virüsü' davası

Açıklamasında koronavirüs için bir kez daha "Çin virüsü" ifadesini kullanan Trump, konuyla ilgili açıklamalarından dolayı o gün suçlandığını ama aslında bu konuda aklandığını savundu.

"HERKES HAKLI OLDUĞUMU SÖYLÜYOR"

"En başından itibaren benim için her şey açıktı ama her zamanki gibi çok fazla eleştirildim. Şimdi herkes diyor ki, 'O haklıydı.' Teşekkürler." ifadelerini kullanan Trump, bir kez daha virüsün kaynağı konusunda Çin'i suçladı.

Dünyayı ayağa kaldıran rapor: Virüsün kaynağı belli oldu!

İSTİHBARAT RAPORU YAYINLANMIŞTI

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin ABD istihbaratının bir raporuna dayandırdığı özel haberi, koronavirüs salgınının ilk kaynağının Vuhan'daki laboratuvar olabileceğine ilişkin tartışmaları yeniden gündeme getirmişti.

Haberde, ABD istihbaratının ilgili raporuna göre salgının kentte yayılmadan kısa süre önce Vuhan Laboratuvarı'nda çalışan 3 araştırmacının virüs ve mevsimsel grip belirtilerine benzer şikayetlerle hastalanıp hastaneye başvurduğu iddia edilmişti.

Önceki Trump yönetimi, pek çok kez virüsün yayılmasından dolayı Pekin'i suçlamış, ABD istihbaratının geçen yılın sonunda yayınlanan raporunda Vuhan'daki laboratuvardan çıkmış olabileceğine ilişkin bulgulardan bahsedilmişti.

Çin yönetimi söz konusu iddiaları kesin bir dille yalanlarken, Dünya Sağlık Örgütü'nden konuyu araştıran bir heyet de virüsün söz konusu laboratuvardan yayıldığı iddialarının gerçekçi olmadığı sonucuna ulaştıklarını açıklamıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • vay beee 2 yıl önce Şikayet Et
  çin virüsü tabi dunyanin en buyuk tehlikesi çin olacak Allah uygurlarin yardimvisi olsun boykot edin madein china yi
  Cevapla
 • Haklı 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam haklı, vuhanda labratuar olması virüsün oradan çıkması tesadüfmü??
  Cevapla
 • Uğur Ur 2 yıl önce Şikayet Et
  Tamam..şimdi geriye kaldı ölen 600 bin kişiyi geri diriltmek...Bence en yakın karadeliğin içindedir onlar..bir uzay sondası gönderip onu kurtaracak özel bir denizci hava indirme komando tugayı hazırlamak lazım 1 milyon kişiden oluşan..orada çok kızgın bir zebani var çünkü...küçük bir ekiple olmaz bu iş...Rambo'yu, Arnold'u, Süperman'i ve Batman'i de ekip başları yapıp 4 ekip halinde ama aniden gitmek başarı şansını artıracaktır...
  Cevapla
 • fırat kalkanı 2 yıl önce Şikayet Et
  trumpın dediği doğru şeyler var mesele daiş örgütü obama tarafından kurulduğu...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP’li vekilin torpil yalanı elinde patladı... Canlı yayında belgeyi görünce yüzü düştü
"Kirvesi İnönü olanlar, haydin CHP’ye!"