Yeni araştırmayla Kovid-19'un Çin'deki laboratuvarda yapıldığı kanıtlanmış olabilir

Yeni araştırma: "Dünyada Kovid-19'un doğada hiçbir atası bulunmuyor. Virüs, Çinli bilim insanları tarafından laboratuvarda üretildi ve çeşitli tersine mühendislik yöntemleriyle yarasalardan doğal yollarla bulaşmış gibi gösterildi."

Yeni araştırmayla Kovid-19'un Çin'deki laboratuvarda yapıldığı kanıtlanmış olabilir
Yeni araştırmayla Kovid-19'un Çin'deki laboratuvarda yapıldığı kanıtlanmış olabilir
GİRİŞ 29.05.2021 12:28 GÜNCELLEME 29.05.2021 15:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kovid-19'un ortaya çıktığı ilk günden beri, virüsün ilk nereden yayıldığı, salgının bilerek ortaya çıkarıldığı ya da virüsün insan eliyle yapıldığına kadar birçok komplo teorisi ortaya atıldı. Ancak şimdiye kadar bunlarla ilgili ciddi bir araştırma yoktu.

Yeni bir çalışma, Çinli bilim insanlarının bir Wuhan laboratuvarında Kovid-19'u yarattığını, ardından virüsün yarasalardan doğal olarak evrimleşmiş gibi görünmesini sağlamak için virüsün tersine mühendislik çalışmalarıyla izlerini örtmeye çalıştığını iddia ediyor.

Dünyayı ayağa kaldıran rapor: Virüsün kaynağı belli oldu!Dünyayı ayağa kaldıran rapor: Virüsün kaynağı belli oldu!

Makalenin yazarlarından İngiliz Profesör Angus Dalgleish, Londra St. George Üniversitesi'nde onkoloji profesörü. Dalgleish, HIV aşısıyla ilgili yaptığı çalışmalarıyla tanınıyor. Norveçli bilim insanı Dr. Birger Sorensen ise, koronavirüse karşı Biocavv-19 adlı bir aşı geliştiren ilaç şirketi Immunor'un başkanı.

Çalışmadaki şok edici iddialar, Çin laboratuvarlarında "verilerin kasıtlı olarak imha edilmesi, gizlenmesi veya kirletilmesi" suçlamalarını içeriyor ve Çin'deki bilim insanlarının susturulup ortadan kaybolmasına dikkat çekiyor.

Trump'tan 'Çin virüsü' savunması: Haklı çıktımTrump'tan 'Çin virüsü' savunması: Haklı çıktım

Daily Mail tarafından elde edilen ve önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan makale, bilim camiasında ses getirmeye hazırlanıyor. Uzmanların çoğu yakın zamana kadar Kovid-19'un kökeninin başka bir şey olduğunu kesin bir şekilde reddetmişti.

VİRÜSTE İNSAN İZLERİ

Dalgleish ve Sorensen geçen yıl bir aşı oluşturma çalışmasında Kovid-19 örneklerini analiz ederken, virüste yalnızca laboratuvarda manipülasyondan kaynaklanabileceğini söyledikleri parmak izleri keşfettiler.

Biden, istihbarat kurumlarından koronavirüsün kökeniyle ilgili rapor istediBiden, istihbarat kurumlarından koronavirüsün kökeniyle ilgili rapor istedi

İki bilim insanı, bu keşiflerinden sonra bulgularını yayınlamaya çalıştıklarını ancak o sırada virüsün yarasalardan veya diğer hayvanlardan insanlara doğal olarak sıçradığına karar veren büyük bilimsel dergiler tarafından reddedildiklerini söylediler.

Eski MI6 şefi Sir Richard Dearlove, bilim insanlarının teorisinin araştırılması gerektiğini kamuoyuna açıkladığında bile, fikir "sahte haber" olarak reddedildi.

Joe Biden'ın Kovid-19 soruşturması talimatına Çin'den tepkiJoe Biden'ın Kovid-19 soruşturması talimatına Çin'den tepki

Bir yıldan fazla bir süre sonra, önde gelen akademisyenler ve medyada virüsün Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü'nden kaçma olasılığını dair haberler yayınlanmaya başladı.  Bu hafta ABD Başkanı Joe Biden, laboratuvar kazası da dahil olmak üzere virüsün gerçekten nasıl ortaya çıktığının araştırılması için talimat verdi. Biden'ın bu talimatı, Beyaz Saray'a daha önce açıklanmayan bir istihbarat raporunda, Kasım 2019'da  Wuhan enstitüsündeki birkaç araştırmacının belirtiler nedeniyle hastaneye kaldırıldığı bilgisinin açığa çıkmasının ardından geldi.

ABD istihbaratından iki farklı senaryo: Koronavirüs ne zaman çıktı?ABD istihbaratından iki farklı senaryo: Koronavirüs ne zaman çıktı?

Quarterly Review of Biophysics Discovery adlı bilimsel dergide yayımlanması planlanan 22 sayfalık makalede, bilim insanları, 2002 ile 2019 yılları arasında Wuhan laboratuvarında yapılan deneylere bakarak aylarca süren analizlerini anlatıyorlar.

KAYNAK: NTV
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
    Eğer doğruysa Allah sizleri kahru perişan etsin çin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
 Bitcoin'de düşüş hızlandı! Piyasa tepetaklak oldu: Paralar buhar olup uçtu
Google'dan Türkiye raporu! TBMM'ye gönderildi: Dev rakamlar...