Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisinin eşlik ettiği fanatik Yahudiler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
GİRİŞ 17.06.2021 11:53 GÜNCELLEME 17.06.2021 13:14
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, 147 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.

MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN

İsrail polisi korumasındaki Yahudi grubun, Harem-i Şerif'in avlularında dolaştıktan sonra Mescid-i Aksa'dan ayrıldığı kaydedildi.

Fanatik Yahudilerin öğleden sonra da baskınlarını sürdürmeleri bekleniyor.

Sabah ve öğleden sonra fanatik Yahudilerin Harem-i Şerif'e düzenlediği bu tür baskınlar bölgede gerginliğin tırmanmasına neden oluyor.

EGEMENLİK İHLAL EDİLİYOR

Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.


Ancak Yahudiler, 2003'ten bu yana İdarenin izni olmadan İsrail'in tek taraflı kararıyla polis eşliğinde kutsal mabede giriyor.

Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğini belirtiyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
filistin
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • İklimdeğişikliği 5 ay önce Şikayet Et
  Ey iman edenler! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin. (Cihat için) hazırlıklı ve uyanık olun ve Allah’a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz. Âl-i İmrân Sûresi(3) 200. Ayet
  Cevapla
 • öneri 5 ay önce Şikayet Et
  Aksayı rahat bıraksınlar, tapınaklarını ağlama duvarının bitişiğindeki park alanına yapsınlar, ağlama duvarı oranın parçası. Bu sorunu çözer.
  Cevapla
 • Yeni çeri 5 ay önce Şikayet Et
  Yahu arkadaş bütün müslüman ülkelerde bulunan sinagog ve havralarıda biz basalım fanatik müslümanlar olarak artık zamanı geçiyor bile..!
  Cevapla
 • Derzeit 5 ay önce Şikayet Et
  Hepsini tarasinlar iste firsat gelmis
  Cevapla
 • hak 5 ay önce Şikayet Et
  Müslüman uyan küffar mescidini pisliyor. Bu yüzle Allahın huzuruna nasıl çıkacaksın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... Merkez Bankası'ndan kritik enflasyon açıklaması! Yayılıma dikkat çekti
Son dakika: 5 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı! Günler sonra bu seviyede!