ABD, Haseke'de 400 teröriste silah ve baskın eğitimi verdi

BD öncülüğündeki koalisyon güçleri Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'ya desteğini sürdürüyor. Haseke'nin Abdülaziz Dağları'nda 400 teröriste silahlı eğitim verildi. Eğitimlerde silah kullanımı, köylere baskın ve sızma yöntemleri anlatıldı.

ABD, Haseke'de 400 teröriste silah ve baskın eğitimi verdi
ABD, Haseke'de 400 teröriste silah ve baskın eğitimi verdi
GİRİŞ 23.07.2021 08:34 GÜNCELLEME 23.07.2021 08:34
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Eğitimlerin bitmesiyle Abdülaziz Dağı’nda teröristler için sözde “mezuniyet töreni” düzenlendi. Törene terör örgütü YPG/PKK güdümündeki SDG’nin elebaşlarından “Mazlum Kobani” kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bazı ABD’li komutanlar da katıldı. 400 teröristin Haseke’de YPG/PKK saflarına katılacağı öğrenildi.

HASEKE VE DEYRİZOR EĞİTİM BÖLGESİ

ABD ve Fransa, Fırat’ın doğusundaki Haseke ve Deyrizor’da YPG/PKK’lı teröristlere daha önce de çeşitli askeri eğitimlerle destek olmuştu. Haseke’deki Abdülaziz Dağı ve Spor Kompleksi bölgesi ile Deyrizor’daki Ömer Petrol Sahası bölgesi eğitim alanına dönüştü. Eğitimlerde, silahların kullanımı, İHA’nın belirlediği mevkileri karadan ele geçirme, topçu atışı, havadan indirme ve üslere saldırıları engelleme yöntemleri teröristlere uygulamalı olarak anlatılıyor. ABD helikopterleri için pist görevi gören Spor Kompleksinde de YPG/PKK’lı teröristlere uygulamalı havadan indirme eğitimleri veriliyor. Suriye’de halihazırda ABD himayesinde hareket eden Fransız askerleri ise YPG/PKK’lı teröristlere sık sık topçu atışı eğitimleri veriyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 15
 • meraci83 2 yıl önce Şikayet Et
  Telef ettiğimiz her emperyalist köpek ABD denen büyük şeytanın da kafasına indirilmiş balyoz olacaktır. Vurduğumuz her darbe bu alemin en büyük şeytanın da telef olmasına zemin hazırlayacaktır, şüphesiz!..
  Cevapla
 • serhat 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarla beraber birkaç abd askerini de geberteceksin. Yanlışlık oldu üzgünüz diyip geçeceksin
  Cevapla
 • isaokur 2 yıl önce Şikayet Et
  15 temmuzda fetö örgütüne yaptırdığı gibi,bu çocuk ve bebek katillerini de besleyip,israil "kızıl elması"için kullanmaktadır.
  Cevapla
 • Masum GERÇEK 2 yıl önce Şikayet Et
  Millet vasfına bile haiz olmayan ABD'nin kalleşliğini,hainlğini,apaçık düşmanlığını yeni öğreniyor değiliz.Acayip olan hala daha stratejik ortak kabul edilmeleri.
  Cevapla
 • yiğido 2 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemde önce Devleti Milleti Koruyan kanunlar istiyorum. Parti lideri Devletin terör gördüğü örgütü biz halkı için mücadele veren kişiler olarak görüyoruz diyenler örgüt taraftarıdır. Devletin dini olmaz diyenler Müslüman Türk Halkını görmezden gelen kafirlerdir. Bu tür aptal kanunlar acilen değiştirilmelidir. Devletimize düşman olan kişilere karşı Devletimiz bir şekilde karşı tarafları mücadeleye karşı yetiştirmelidir. Abd ye karşı onun düşmanı olan kişilere eğitim ve silah açık bir şekilde yapılmalıdır. Onlar bizi kınıyorlar sa bizde onları kınayıp aşağılamalıyız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara'da neler oluyor! Mansur Yavaş gece yarısı fena yakalandı
SiHA'ların 'keskin gözü' seri üretimde