Komşu'da aşı olmayanlara sert tedbir! PCR testi bile olsa artık yasak

Yunanistan, hem salgını sınırlamak hem de aşı yaptırmamakta ısrar eden yaklaşık 4 milyon kişiyi caydırmak için dün bir dizi tedbir açıkladı. PCR testi de olsa aşısızların restoran, kafe ve bar gibi kapalı mekânlara girmeleri yasaklandı.

Komşu'da aşı olmayanlara sert tedbir! PCR testi bile olsa artık yasak
Komşu'da aşı olmayanlara sert tedbir! PCR testi bile olsa artık yasak
GİRİŞ 25.08.2021 07:25 GÜNCELLEME 25.08.2021 07:28
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Yunanistan'da COVID-19 aşısı olmayanların restoran, kafe ve bar gibi kapalı mekânlara girmeleri yasaklandı. Aşısızlar, bugüne kadar PCR ya da hızlı test ile bu mekânlara girebiliyordu. Ancak açıklanan yeni tedbirlerle birlikte artık aşı olmayanlar bu mekânlara testle de giremeyecek.

Aşısızlar ayrıca, stadyum ve spor salonlarına da alınmayacak. Sağlık Bakanı Valisis Kikilias’ın aşı yaptırmayanlara yönelik dün açıkladığı ve 13 Eylül 2021 ile 31 Mart 2022 tarihleri arasında geçerli olacak bazı kısıtlamalar şöyle:

TEST ÜCRETİ 10 EURO

- Kapalı eğlence yerleri, restoran, kafe ve barlara girmeleri yasak. Stadyum ve spor salonlarına da giremeyecekler.
- Sinema, tiyatro ve müzelere sadece hızlı test yaptırmaları halinde alınacaklar.
- Devlet ve özel sektörde çalışanlar haftada bir, turizm ve yiyecek-içecek sektörlerinde çalışanlar ile lise ve üniversite öğrencileri, haftada 2 kez hızlı test yaptıracaklar. Test masraflarını (10 Euro) kendileri karşılayacaklar.
- Otobüs ve gemilerle seyahat edecekler, seyahatten en geç 48 saat önce hızlı test yaptırmak zorundalar.
- Sağlık sektöründe çalışanlar, aşı olana kadar mecburi izne çıkarılacak.

MASKE ZORUNLU

Kısa sürede 1 milyon kişinin daha aşı olmasını hedeflediklerini söyleyen bakan Kikilias, kapalı mekânlarda maske zorunluğunun devam edeceğini de belirtti. Nüfusu 10.7 milyon olan Yunanistan’da, aşılarını tamamlayanların sayısı 5.7 milyon kişi. Ülkede, koronavirüsten 13.422 kişi hayatını kaybetti.

ETİKETLER
aşılama
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Çin hem hastalık üretiyor hemde aşı üretiyor iyi valla ,Türk doktorların ürettiği Alman aşıları acaba kendileri olmuşlarmı kimse kusra bakmaasın olmayacam bir yerede gitmem zaten
  Cevapla
 • Tuğrul 3 ay önce Şikayet Et
  Burada da yasaklayabilirsiniz... sayılan yerlerin hiçbirisine gitmiyorum. :))
  Cevapla
 • sezayi 3 ay önce Şikayet Et
  komşuda pişer bizede düşer.aşısızlar yunan kardeşlerimiz kurallara bak nasıl uyacaklar.seyredelim.iyi bilime dayalı pozitif karar.tebrikler.
  Cevapla
 • Düşün 3 ay önce Şikayet Et
  Aşıya dayatma yapılacaksa önce yapılan aşıların sorumluluğu alınsın kardeşim! Hem zorla aşı yapılabilir imaları yap, insanları kısıtlamalarla bezdir ama iş sorumluluğu almaya gelince yoook ben istemedim sen oldun de! Yok öyle hem şoför mahalli hem 50 kuruş! Eğer bu aşıların sonuçları o kadar yüz güldürücü olsaydı şimdiye kadar sağır sultana bile reklamı yapılırdı!
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 3 ay önce Şikayet Et
  Hasta olunca doktora yazdırdığın ilaçların sorumluluğu var mı da aşının olsun? O zaman doktorun yazdığı ilaçları da kullanma. Ya millet iki günde aşı profesörü oldu ha.
  Cevapla
 • Sipahi 3 ay önce Şikayet Et
  bize çip yerlestiriyorlar diyenlerin 1000 de 1 i hayatında herhangi bir cihazın içindeki çip den bile gördü mü acep, he milyarda 1 küçültüp aşıyla veriyorlar :) zaten sizi medyayla yönetiyorlar, a partili b partili c partili fanatikleri, hepiniz zombisiniz zaten farkında değilsiniz, çipe ne gerek var :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması
 Son dakika haberi: Büyüme rakamları açıklandı! Bakandan dikkat çeken ücret açıklaması