Danimarkalı siyasetçiden Türk camisi önünde provakasyon

Danimarkalı İslam karşıtı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, İsveç'in başkenti Stockholm'de Diyanet İşlerine bağlı Fittja Ulu Camisi önünde elinde Kur'an-ı Kerim ile provokasyon yaptı.

Danimarkalı siyasetçiden Türk camisi önünde provakasyon
Danimarkalı siyasetçiden Türk camisi önünde provakasyon
GİRİŞ 03.09.2021 17:53 GÜNCELLEME 03.09.2021 17:53
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cami etrafında kimsenin olmadığı bir zamanda yoğun güvenlik önlemeleri altında açıklamalarda bulunan Paludan, daha sonra Türk vatandaşlarının ve göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Fittja Mahallesi'ne geçti.

Burada vatandaşlardan sert tepki gören aşırı sağcı siyasetçi, Kur'an-ı Kerim'i yer attı. Bu çirkin provokasyona karşı çıkan Türk asıllı Fethi Kan, Paludan'ı koruyan polislere sert tepki gösterdi.

Kur'an-ı Kerim yakmanın özgürlük olamayacağını aktaran Kan, "Benim İncil'e saygım var. Hz. İsa'ya inanıyoruz. Müslümanlar hiçbir yerde İncil yakmaz. Siz, Müslüman ülkelerinde bulunan kiliselerin önünde İncil yakıldığını gördünüz mü? Yakılmaya kalkışıldığında polisin buna izin verdiğini gördünüz mü? Neden bu akıl sağlığı yerinde olmayan bir adama izin veriyorsunuz ve burada Müslümanların huzurunu kaçırmaya çalışıyorsunuz?" ifadesini kullandı.

Tepkilerin artması sonucu polis, Paludan'ı olay yerinden hızla uzaklaştırdı.

Paludan, Stockholm'de Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Rinkeby, Skerholmen, Tensta, Husby, Hallunda ve Alby Mahallelerinde de benzeri provokasyonlar yaparken sert tepkilerle karşılaştı.

PALUDAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Danimarka'nın Ekstra Bladet gazetesinin 27 Ağustos 2021'de yayımladığı ses kayıtlarına göre, Discord (Danimarkalı Gençlik) adlı sesli sosyal medya platformundan, Paludan'ın 13 yaşı ve altındaki erkek çocuklara cinsel içerikli saldırıda bulunduğu belgelendi.

Danimarka Çocuk Esirgeme Kurumu (Rädda Barnen) olaya sert tepki göstererek aşırı sağcı siyasetçi hakkında suç duyurusunda bulundu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • xxlxx 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen kimsin Fethi Kan? Avrupalılar medeni!!!!!!!!!!!! Onlar medeniyetlerinin gereğini yapıyorlar. Batı medeniyetinin ne olduğunu İstiklal Marşı çok iyi anlatıyor.
  Cevapla
 • Manisalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Onu bana vercekler el mi yaman yoksa beymi yaman göstereceğim.
  Cevapla
 • Umit 2 yıl önce Şikayet Et
  Etrafında Polisler var
  Cevapla
 • MezgitBey 2 yıl önce Şikayet Et
  Yürü be seni kim tutar!
  Cevapla
 • Musa 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kafirin katli vacip . Farzı Ayn .Tez zamanda kendisi geberir de biz müslümanlar yükümlülükten kurtulruz inşallah
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Süper Lig'e veda eden ilk takım belli oldu!
Tokat depremi sonrası kritik uyarı! 'Ateş çemberi gibi' diyerek bir ilimize dikkat çekti!