İran'dan Azerbaycan açıklaması

İran Milli Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, komşu ülkeler ile sorunların işbirliği ve dayanışma içerisinde çözülmesi gerektiğini belirterek, “Sorunlarımızı komşu ülkeler ile aramızda çözmek istiyoruz” dedi.

İran'dan Azerbaycan açıklaması
İran'dan Azerbaycan açıklaması
GİRİŞ 02.10.2021 19:44 GÜNCELLEME 02.10.2021 19:45
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

İran Milli Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İran’ın her zaman komşu ülkelerin iyiliğini istediğini ifade ederek, “İran, her zaman komşularının iyiliğini istemiş ve hiçbir zaman tehdit olmamıştır” dedi.

Komşu ülkeler ile sorunların işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiğini belirten Şemhani, “Sorunlar komşu ülkeler arasında işbirliği ve dayanışma içerisinde çözülmelidir. Her türlü yabancının bölgeye şeytanlık ve fitne dışında bir katkısı yoktur. Komşu ülkelerimizi bu konuda bilinçli olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İran dün Azerbaycan sınır hattında “Hayber Fatihleri” adını verdiği askeri tatbikata başlamıştı. Tatbikata öncülük eden İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Kivmeres Haydari, sınır bölgesinde herhangi bir değişikliğe izin vermeyeceklerini ve İsrail’in bölgedeki varlığına tahammül etmeyeceklerini ifade etmişti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise İran’ın askeri tatbikat kararına sert tepki göstermiş, “Neden Karabağ Ermenistan işgali altındayken bu tatbikatlar yapılmıyordu” ifadesini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 36
 • gurbetçi 2 ay önce Şikayet Et
  iran şeytan cumhuriyeti nden herşey beklenir. kesinlikle güvenilecek bir ülke değildir.
  Cevapla
 • Nurullah 3 ay önce Şikayet Et
  İran şimdiye kadar neden Ermenistanı destekledi. Buna bir açıklama getirmelerini bekliyorum.
  Cevapla
 • Nurullah 3 ay önce Şikayet Et
  İran şimdiye kadar neden Ermenistanı destekledi. Buna bir açıklama getirmelerini bekliyorum.
  Cevapla
 • ufku gör 3 ay önce Şikayet Et
  aklı ortaya koyanlar çifte standart yapmamalı samimiyetsiz olmamalı taraf bu coğrafyada tarafsız kalmaktır .iran tarafını karabağ savaşında verdi.susmalı uyuyan kaşınan azeri milliyetçiliğini kızdırmamalı
  Cevapla
 • Ahmet demir 3 ay önce Şikayet Et
  İran'a zerre kadar güvenmem İran kedisi gibidir bin takla atar ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Caddeler Türk bayraklarıyla donatıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyorlar
Fransız siyasetçi seçim vaadinde Türkiye'yi hedef aldı: Yunanistan mesajı!