İngiltere Başbakanı Johnson tedarik sorunu hakkında konuştu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede nakliye sektörünün içinde bulunduğu durumu aylardır bildiğini itiraf etti. Tedarik zinciri sorunlarının Noel'e kadar devam edebileceğini söyledi.

İngiltere Başbakanı Johnson tedarik sorunu hakkında konuştu
İngiltere Başbakanı Johnson tedarik sorunu hakkında konuştu
GİRİŞ 03.10.2021 18:23 GÜNCELLEME 03.10.2021 18:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Manchester'daki Muhafazakar Parti Konferansı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin bazı bölgelerinde uzun benzin kuyruklarının devam etmesine rağmen akaryakıt krizinin azaldığını savundu.

İngiliz ekonomisinin, Brexit sonrası "gerilim" ile karşı karşıya olduğunu kabul eden Johnson, ancak uzun benzin kuyrukları ve marketlerde boş raflara yol açan işgücü piyasasındaki sorunları, "kontrolsüz göçle" çözmeyeceğini vurguladı.

“RİSHİ HAKLI”

Boris Johnson, bir gazetecinin, Maliye Bakanı Rishi Sunak'ın, sorunların Noel'e kadar devam edebileceğine dair sözlerini hatırlatması üzerine, "Rishi söylediği her şeyde her zaman haklıdır." dedi.

Muhafazakar Parti lideri Johnson, süpermarket raflarının boş kalmasını önlemek için daha fazla geçici vize verilip verilmeyeceğine ilişkin ise "Nihayetinde bu işletmeler, bu sektörler kendi tedarik zinciri sorunlarının en iyi çözücüleridir. Devlet devreye girip tedarik zincirinin her bir parçasını düzeltemez" diye konuştu.

"SEKTÖRÜN UYGUN ÖDEME YAPMASI GEREKİYOR"

Kara yolu taşımacılığındaki sürücü eksikliğini çok önceden bildiklerini itiraf eden Johnson, Brexit sonrası ekonominin, yeniden düzenleme dönemi ile karşı karşıya olduğunu ve daha fazla ağır vasıta sürücüsü edinmenin yolunun, sektörün uygun maaş ödemesi yapmasından geçtiğini savundu.

Ülkede, Brexit ve salgın sonrasındaki ağır vasıta sürücü eksikliği nedeniyle son haftalarda, benzin istasyonlarına akaryakıt ulaştırılmasında sorunlar yaşanıyor.

İstasyonlar önünde uzun kuyruklar oluşurken, marketlerde de et, taze sebze, meyve ve makarna gibi kuru gıda raflarının boş kaldığı görülüyor.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Uğur ur 2 yıl önce Şikayet Et
    Dedi ki: Hergün yataktan kalktığım gibi fırlayıp erkenden markete gidiyorum..herşeyi buluyorum...oradan işe geliyorum...siz de öyle yapın...taranmakla vakit kaybetmeyin....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Antalya Şehir Hastanesi'nin açılışından sonra hastaları ziyaret etti
Kolombiya sinyali verdi: İsrail'den alımları askıya aldık, Türkiye'den alabiliriz