Son dakika: Fransa'dan akıllara zarar açıklama! Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor...

Son dakika haberi: Göçmen botlarını batıran, sınırı geçebilen göçmenlere her türlü işkenceyi reva gören Yunanistan model olacak. Fransa İçişleri Bakanı, bunun diğer Avrupa ülkelerine de örnek olması gerektiğini söyledi.

Son dakika: Fransa'dan akıllara zarar açıklama! Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor...
Son dakika: Fransa'dan akıllara zarar açıklama! Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor...
GİRİŞ 13.10.2021 06:50 GÜNCELLEME 13.10.2021 09:24
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Avrupa’da ırkçı, ayrımcı ve İslam karşıtı politikaların hamisi konumuna yerleşen Fransa, Yunanistan’ın düzensiz göçmenleri Ege’de boğan, işkence uygulayan ve toplama kamplarında insanlık dışı muameleye tabi tutan uygulamalarına sahip çıktı. Skandal açıklama Fransa’nın aşırı sağcı İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in Atina’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında geldi.

Darmanin, Sisam Adası’nda düzensiz göçmenler için geçen ay hizmete aldığı yeni kampı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, “Yunan modeli diğer Avrupa ülkelerine örnek olmalı” ifadelerini kullandı. Yunanistan, düzensiz göçmenlerin mülteci başvurusu yapmalarını engelleyerek, doğrudan sınır dışı ediyor.

Son dakika: Fransa'dan akıllara zarar açıklama!

TAM DESTEK SÖZÜ

Darmanin, ülkesinin Avrupa Birliği dönem başkanlığını devralacağı 1 Ocak 2022 tarihi ile birlikte, Yunanistan’ın düzensiz göçe karşı uygulamalarını ve sınır kontrolü çalışmalarını destekleme sözü verdi. Fransa’nın dönem başkanlığında göç meselesine ilişkin “daha spesifik öneriler” getirmeyi planlaması gerektiğini belirten Fransız bakan, Atina’nın sadece kendi sınırlarını değil, Avrupa’nın sınırlarını da koruduğunu savundu.

NAZİ TOPLAMA KAMPLARI KURDU

Yunanistan’ın Sisam’da açtığı göçmen kontrol merkezi, gözetleme kuleleri ve dikenli tellerle ile adeta Nazi dönemi toplama kamplarını andırıyor. Birçok uluslararası sivil toplum kuruluşu, Atina’yı kurduğu kamplar ile uluslararası anlaşmalara aykırı adım atmakla suçluyor.

EGE’DE ÖLÜME İTİYOR

Yunan güçlerin Ege’de düzensiz göçmenlere ait botları ölüme iten birçok saldırısı uluslararası medya tarafından görüntülendi. 2015 yılında Ege’de can veren Aylan bebek de bu politikanın kurbanları arasındaydı.

Son dakika: Fransa'dan akıllara zarar açıklama!

Geçen hafta Avrupa Komisyonu, Yunanistan hakkında göçmenlere yönelik kötü muameleden soruşturma açılmasını istemişti. Dün de BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Atina’nın sığınmacıları Türkiye’ye “geri itme” gibi insan hakları ihlallerine ilişkin sağlam kanıtlar edindiklerini açıkladı.

TÜRKİYE SINIRINA MUHAFIZ YIĞIYOR

Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin ardından Avrupa’ya yönelik yeni bir göç dalgasından korkan Yunanistan’ın, Türkiye ile ortak sınırında nöbet tutan muhafızlarının sayısını artıracağı belirtildi. Ortak sınırda devriye gezen ve sayısı geçen yıl binden bin 500’e çıkartılan sınır birliğine takviye için 250 kişi daha gönderilecek. Buna ilave olarak, havaalanları ile sınır bölgelerinde görev yapması için ilave 800 personel daha işe alınacak.

PARİS'İN KURŞUN ASKERİ OLACAK

Yunanistan’ın, Fransa’nın Afrika’da askeri müdahale politikasının maşası rolünü kabul ettiği ortaya çıktı. Atina ile Paris arasında imzalanan anlaşmanın basit şekliyle askeri iş birliği ve stratejik ortaklıkla sınırlı kalmayarak, “Ortak menfaatlerin desteklenmesi için Sahel’de Fransız idaresindeki ortak birliklere ya da ortak operasyon alanlarına katılma” kapsamını da içerdiği kaydedildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 27
 • Halil akkuş 2 yıl önce Şikayet Et
  Muslumanlar devletlerine niye gitmiyor niye musluman devletleri muslumanina sahip cikmiyor bir tane musluman devletini gosterin hak adaletli ve yabancilara o gavur kafir dediklerine kac tanesine bakmişlardir oyle yalana zulume sarilmayin adamlar yine cik sabirli ve adaletli yalanmi hiristiyan devletlerinde barinanan muslumanin kac milyon oldugu net bilinmez avrupayida bozdular
  Cevapla
 • amir 2 yıl önce Şikayet Et
  dünyada en aptal beklendi gavurdan insanlık ve merhamet beklentisidir. adı üstünde gavur
  Cevapla
 • Alp54 2 yıl önce Şikayet Et
  Gayet normal bir açıklama afrikada 5-10 milyonu katletmiş katil bir ülke için. Yunan göçmenleri iyi öldürüyor bizde böyle yapmalıyız diyor, katil fransanın bakanı.
  Cevapla
 • TRT Word'e Destek 2 yıl önce Şikayet Et
  Mülteciler Türkiye için bir fırsat, Adalar Denizi, Kıbrıs ve Batı Trakya'nın Müslümanlaştırılması için MİT'in organize edeceği şekilde planlı ve programlı bir şekilde o bölgelere yerleştirilecekler, orada hayatta kalacakları şekilde yardım edilmeli mültecilere, Misak-ı Milli bölgelerimizi savaşmadan böylece ele geçirebiliriz.
  Cevapla
 • Emekli 2 yıl önce Şikayet Et
  Yaşasın cehennem,fransa ve onun gibi katil.sömürücü ülkelere...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'ın saldırısı sonrası İsrail'den tüm dünyaya skandal çağrı: Terör örgütü...
Selçuk Bayraktar'dan manidar fotoğraf! Terör yandaşlarını çıldırttı