Rusya, NATO temsilciliğini askıya aldı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova yönetiminin NATO'daki misyonunu askıya aldığını belirterek, "Gerekli olduğunda Brüksel büyükelçiliği üzerinden Rusya ile irtibata geçebilirler" dedi.

Rusya, NATO temsilciliğini askıya aldı
Rusya, NATO temsilciliğini askıya aldı
GİRİŞ 18.10.2021 14:46 GÜNCELLEME 18.10.2021 15:55
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya'nın NATO Daimi Temsilciliği'ndeki çalışanların ülkelerine gönderilmesi karşısında, kendilerinin de NATO Daimi Temsilciliği'nin çalışmalarını 1 Kasım'dan başlayarak askıya alacaklarını söyledi.

Lavrov, Rusya'daki NATO irtibat bürosunun faaliyetleri ile ittifakın Moskova'daki askeri misyonuna da son verme kararı aldıklarını kaydetti.

Rusya Dışişleri Bakanı, NATO'nun Moskova'daki askeri misyonunda çalışanlara verilen akreditasyonların da 1 Kasım'da ellerinden alınacağını ekledi.

Ayrıca Lavrov, iletişim kanallarının kapatılması ardından, NATO'nun, istemesi halinde Rusya ile ülkenin Brüksel'deki büyükelçiliği üstünden irtibat kurabileceğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanı, ittifaka ilişkin kararlarına dair şu ifadeleri kullandı:

"NATO'nun eylemlerine karşılık olarak, baş askeri temsilcimizinki de dahil, NATO Daimi Temsilciliğimizin çalışmalarını durduruyoruz. Bu, 1 Kasım'da gerçekleşecek ya da birkaç gün daha alabilir. İkinci olarak, NATO'nun Moskova'daki askeri irtibat misyonunun faaliyetini durduruyoruz, bu misyonun personelinin akreditasyonları 1 Kasım'da geri çekilecek. Üçüncü olaraksa, NATO'nun Moskova'daki enformasyon bürosunun faaliyeti durdurulacak. NATO'nun bize iletmesi gereken acil meseleler olursa, bu meselelere ilişkin Belçika'daki büyükelçimize başvurabilir."

KAYNAK: SPUTNİK
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Hızır İlyas HASTA 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin yanında yer alacak Devletler Pakistan Azerbaycan,dan başka yok gibi. Afganistan aç insanlar onlar Türkiye'yi seviyor Savaş,ta bizimle gelir. Başka varmı. NATO,dan ne gelir bilinmez
  Cevapla
 • Kayan yildiz 1 ay önce Şikayet Et
  Görceksiniz Ab.Artik tam bir Türkiye yalakasi olcak.
  Cevapla
 • Ekrem 1 ay önce Şikayet Et
  Rusya yi tebrik ediyorum.. bizim de en yakın zamanda NATO üyeliğinden çıkarak ABD incirlik başta olmak üzere bütün üslerini kapatmaliyiz. Hiç gereği yok.rusya ve cinle kurulacak bir pakt bence NATO dan daha güvenilir.
  Cevapla
 • Alper Kara 1 ay önce Şikayet Et
  Her ikiside amerikadan farksız.. Kendi gücümüzü oluşturmak zorundayız. Onlarda yönetim değişse bile kafa değişmez..
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  yakinda Cin tayvana saldirip topraklarina katacak elbetki rusyada ezeli düsman ABD ye karsi cinin yaninda yer alacaktir insaallah en yakinda ABD ye gereken dersi verier.
  Cevapla
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Tayvanı nasıl Çin'e verirsiniz anlamadim
  Cevapla
 • M.T 1 ay önce Şikayet Et
  Umeramız bu gelişmeleri dikkatle takip etmeli. Çünkü aralarında medyaya yansımayan cinayetler gerçekleşiyor. Sarı ejder'in kızgınlığı " 3. dünya savaşı başlıyor galiba " şeklinde yorum yapan arkadaşı haklı çıkarabilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
İşte Turkovac'ın diğer aşılardan farkı! (7 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)