Son dakika: Biden'a özür gibi Türkiye tasarısı! Dikkat çeken detaylar...

Son dakika haberi: 29 Ekim 2019'da Ermeni tasarısını kabul eden ABD Kongresi'ne, bu yıl “29 Ekim'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş bayramının kutlanması” için karar tasarısı sunuldu.

Son dakika: Biden'a özür gibi Türkiye tasarısı! Dikkat çeken detaylar...
Son dakika: Biden'a özür gibi Türkiye tasarısı! Dikkat çeken detaylar...
GİRİŞ 24.10.2021 11:58 GÜNCELLEME 24.10.2021 11:58
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... ABD Temsilciler Meclisi üyesi Cohen, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanının 98. yılı için sunduğu karar tasarısında Ankara'nın önemli ve güçlü bir müttefik olduğunun altını çizdi.

Son aylarda Türkiye ile müttefiklik ruhunu unutan ABD Başkanı Joe Biden ve çok sayıda senatöre Temsilciler Meclisi'nin Tennessee'li üyesinden güzel bir cevap geldi.

Sürpriz bir karar aldılar: Tüm F-16'larını emekli ediyorlar! F-35 hamlesiTüm F-16'larını emekli ediyorlar! F-35 hamlesi

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi'ne, Cumhuriyetçi Partili Kongre üyesi Alex Mooney'le birlikte Türkiye'de Cumhuriyetin ilanının 98'inci yılını kutlamak üzere bir karar tasarısı sunan Steve Cohen, Ankara'nın müttefik ülke olarak ABD nezdinde ne kadar önemli ve güçlü olduğunun altını çizen maddeler sıraladı: 

TERÖRLE YOĞUN MÜCADELE

Türkiye'nin DEAŞ, PKK ve diğer terör örgütlerine karşı küresel çapta yürütülen mücadeleye katkıları takdir edilmektedir.

Son dakika: Biden'a özür gibi Türkiye tasarısı! Dikkat çeken detaylar...

MODERN VİZYONER ÜLKE

29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin resmen kurulmuş ve "modern Türkiye'nin vizyoner lideri" Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkenin ilk cumhurbaşkanı olmuştur.

ANAYASAMIZ İÇİN DANIŞTILAR

Türkiye Cumhuriyeti'ne ev sahipliği yapan Anadolu, bin yıl boyunca medeniyetlerin beşiği olmuş, ABD'nin kurucuları Anayasa'yı hazırlarken Likya Konfederasyonu'na bağlı kent-devlet Patara'dan esinlenmiştir.

ABD İLE İTTİFAK HALİNDE

Dünyada "Doğu ile Batı arasındaki kritik bir bölgede" yer alan Türkiye, NATO'da ikinci en büyük orduya sahiptir; enerji kaynaklarını çeşitlendirme, uyuşturucu ve insan kaçakçılığını önleme gibi alanlarda ABD'yle ittifak halindedir.

ABD'li milletvekillerinden Dışişleri Bakanı'na mektup: Türkiye'ye F-16'ları vermeyinABD'li milletvekilleri: Türkiye'ye F-16'ları vermeyin!

GÖÇMENLER

Birleşmiş Milletler verilerine göre Türkiye'nin diğer tüm ülkelerden daha fazla sayıda mülteciyi topraklarında barındırmayı sürdürdüğüne işaret edilen tasarıda,

AFGANİSTAN BAŞARISI

Afganistan'da 20 yılı aşkın süredir güçlü ve güvenilir bir müttefik olmuştur, Kabil Uluslararası Havaalanı'nda son tahliye operasyonuna da 600'ün üzerinde Türk askeri destek verdi.

ÜLKE KENDİNE HAS SORUNLAR YAŞIYOR

Tasarıda, Türkiye halkının, bölgedeki çatışmalar ve istikrarsızlığın yol açtığı mülteci akınından kaynaklı kendine has siyasi, ekonomik ve sosyal zorluklarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi.

Tasarıda, Türk asıllı Amerikalılar'ın ABD'nin dokusunun önemli bir parçasını oluşturduğu, sanat, bilim, akademi dünyası, hukuk, iş dünyası ve siyaset hayatına olan katkılarında bunun açıkça görüldüğü ifade edildi.

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ
YORUMLAR 65
 • Bülent 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD kim bilir ne hainlik planladı onu uygulayacak. Yıllardır pkk'yi silahlandırıyor şimdi de Yunanistan'ı silahlandırıyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  İki yüzlüler. Bunların dediği havuç sopa hikayesi bu işte
  Cevapla
 • İHSAN ALAN 2 yıl önce Şikayet Et
  "Münafık,dan MUFTEFIK olmaz" Birgun gerçek yüzünü ortaya koyacak mutlaka.
  Cevapla
 • Net 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD etrafımızı kuşattı bize savaş açmanın eşiğindeki bir terrorist devlet
  Cevapla
 • Öyle biri 2 yıl önce Şikayet Et
  Övmek bedeva nasıl olsa karşılığında maddi hasar verme var .. Türkiye natodan lütfen ayrıl.. bak ayrıl nasıl boşluk oluşur... Çin ve Kore ulkeri ve bir sürü güney ulkerinile sudan ulkerinden yatırım kendi gelecek tır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den İsrail'e veto! 'İstemiyoruz' diyerek Netanyahu'yu uyardılar
Esenyurt'ta DEM Parti mitingi! Terörist elebaşının posterini açtılar