Deşifre edildiler: 'Erdoğan ölmüş' provokasyonunu CIA'ye bağlı merkez hazırlamış

3 Kasım gecesi sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan "ölmüş" etiketinin izini süren Aydınlık gazetesi, kirli provokasyonun arkasında CIA'ye bağlı MPAC olduğunu yazdı.

Deşifre edildiler: 'Erdoğan ölmüş' provokasyonunu CIA'ye bağlı merkez hazırlamış
Deşifre edildiler: 'Erdoğan ölmüş' provokasyonunu CIA'ye bağlı merkez hazırlamış
GİRİŞ 06.11.2021 16:00 GÜNCELLEME 08.11.2021 10:04
Bu Habere 142 Yorum Yapılmış

Son dönemde özellikle FETÖ'cü internet sitelerinde ve hesaplarda Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Belli bir merkezden yönlendirildiği anlaşılan dedikodular ardı ardına piyasaya sürüldü. Cumhurbaşkanı'nın hastalık iddiaları abartılırken, sosyal medyada da bir gece "#ölmüş" etiketi açıldı.

'Erdoğan hasta' yalanı! Foreign Policy dergisi nasıl bir 'hinlik' peşinde?'Erdoğan hasta' yalanı! Foreign Policy dergisi nasıl bir 'hinlik' peşinde?

FETÖ KAMPANYANIN GÖBEĞİNDE

Kampanya, ABD'de yönetim çevrelerine yakın Foreign Policy'de yayımlanan "Erdoğan, Türkiye'ye liderlik yapamayacak kadar hasta olabilir" başlıklı Steven Cook imzalı yazıyla başladı. İşareti alan FETÖ'cüler kampanyada gaza bastılar. Son olarak, Erdoğan'ın Roma'da yapılan G20 zirvesi sonrası Glasgow'da yapılacak olan İklim Zirvesi programını iptal etmesini dayanak gösteren uydurmalar, sosyal medyada ve yurtdışı kaynaklı sitelerde dolaşıma sokuldu.

KAOS PLANINA UYGUN PSİKOLOJİK SAVAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki kampanyanın ABD Başkanı Biden ile görüşmenin ardından artması da ayrıca dikkat çekici. İki taraftan da genel geçer açıklamaların yapıldığı Erdoğan-Biden görüşmesinin ardından Türkiye ile ABD arasında perde gerisinde ise ciddi bir mücadelenin sürdüğü ortada. Özellikle Suriye'nin kuzeyindeki PKK yapılanması konusunda kararlılığını ortaya koyan Türkiye'ye yönelik ABD'nin Doğu Akdeniz üzerinden baskı yaptığı görülüyor. Bu koşullarda, "Erdoğan'ı devirme programı"nı göreve gelmeden önce açıklayan Amerikan yönetiminin psikolojik savaşın düğmesine bastığı görülüyor.

TIBBİ VE PİSKOLOJİK ANALİZ MERKEZİ

CIA'nın psikolojik savaş mekanizmasının bu tür işlerde nasıl kullanıldığını Amerikalı radyoloji uzmanı Dr. Jonathan D. Clement, ayrıntılarıyla anlattı. Clement, 23 Eylül 2006 tarihinde International Journal of Intelligence and Counter Intelligence akademik dergisinde yayınlanan makalesinde, CIA'ya bağlı Tıbbi ve Piskolojik Analiz Merkezi'ni (MPAC) inceledi. Clement, MPAC'nin doktorlar, psikiyatristler, psikologlar, sosyologlar, antropologlar ve epidemiyologlardan oluşan küçük bir multidisipliner ekip olduğunu ve ana işlevinin, salgın hastalıkları ve yabancı liderlerin sağlığı gibi konularda üst düzey politika yapıcılar için değerlendirmeler yapmak olduğunu belirtti. MPAC'ye alınan uzmanların alanlarında en az 7 yıllık tecrübeleri olması gerekiyor. MPAC'te ayrıca "karar verme, etkililik, saldırganlık, iş birliği veya gruplararası işlevle ilgili grup, örgütsel veya toplumsal dinamikler" konusunda uzmanlığa sahip psikologlar ve psikiyatristler de çalışıyor.

LİDERLERİNİN SAĞLIĞI TAKİP EDİLİYOR

MPAC uzmanlarının dünya liderlerinin hareketlerini incelediğini ve onlara yakın kaynaklardan istihbarat edindiğini yazan Clement, CIA'nın tıbbi uzmanlarından Dr. Myles Maxfield'in "Yabancı liderlerin sağlığına ilişkin tıbbi istihbaratın, yabancı rejimlerin istikrarının genel istihbarat değerlendirmesine katkıda bulunduğu" sözünü hatırlatıyor. Bu sayede liderlerin sağlığı, ileride alacakları karar ve ülkelerin durumuyla ilgili atılacak adımların sinyallerini veriyor. Clement, 1982'de CIA uzmanlarının, o zamanlar Irak Devrim Komuta Konseyi Başkan Yardımcısı olan İzzet İbrahim'in sağlık durumunun kötü olması ve "tehditkar olmayan bir geçici figür" olarak görülmesi nedeniyle ülkenin bir sonraki cumhurbaşkanı olmak için en olası aday olduğuna karar verdiklerini belirtiyor.

KASITLI OLARAK YANLIŞ SAĞLIK HABERLERİ POMPALIYORLAR

Clement makalesinde, bazen bir liderin siyasi duruşunu baltalamak için muhalefet tarafından kasıtlı olarak yanlış tıbbi bilgiler sızdırabileceğini belirtiyor. Clement ayrıca, hastalık nispeten sakin kalırsa ve lider bir rutini sürdürmek için çaba harcarsa, "saldırgan bir basını ve güçlü bir muhalefetin" bulunduğu demokratik toplumlarda bile, hastalığın üstünü örtmek daha kolay olacaktır diyor. Liderin hastalığını saklayamadığı takdirde de muhalefet ve basının spekülasyon yapması kolaylaşıyor. Clement, asgari olarak, kritik yabancı kişilerin sağlığının izlenmesi, Birleşik Devletler için stratejik öneme sahip ülkelerdeki liderlik değişikliklerinin önceden tahmin edilmesine yardımcı olabileceğini, bu ani bir liderlik değişikliğinin potansiyel olarak bölgede istikrarı bozabileceği ve ABD'nin hızlı müdahalesini gerektirebileceği Pakistan veya Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) gibi ülkeler için özellikle önemli olduğunu belirtiyor.

"#ÖLMÜŞ KAMPANYASI"

Geçen günlerde (3 Kasım) bir gece yarısı sosyal medyada "#ölmüş" etiketi açılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yalan kampanyası yürütülmüştü. Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğünce "#ölmüş" etiketi (hastag) altında Cumhurbaşkanı'na yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldı. Kampanyanın başını FETÖ'cüler çekerken, çok sayıda sahte hesabın da devreye alındığı görüldü.

KAYNAK: AYDINLIK GAZETESİ
YORUMLAR 142
 • emre19 2 yıl önce Şikayet Et
  konusmaya yorum yapmaya değmez.içindeki kinlerini kusuyorlar.
  Cevapla
 • Doğrucu Davud 2 yıl önce Şikayet Et
  Mesela batının hukuk sitemine bakalım idam kaldırılmış bu en büyük hatadır, norveçte insanlıktan çıkmış bir katil bir çok Müslümanı durup dururken katletti yirmi bir yıl ceza aldı bu zulümdür katil cani kötüden yana bir hukuk sistemi olmaz, biz ne yaptık maalesef batıyı kopyaladık sonuç aynı hüsran, nasıl bir hukuk sistemi anayasa hakimlerse, şöyle ibretlik bir ceza göremiyoruz, tray lay lom düzeni, hep kötüye yarıyor !..
  Cevapla
 • ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  1. Askeri vesayet bitti. 2. Başörtü zulmü bitti. 3. Irkçı politika bitti. 4. Hastane çileleri bitti. 5. Modern metro hatları, bölünmüş yollar, köprüler yapıldı. 6. Yeni sistemle karar almada gecikme bitti. 7.Sınırötesi faaliyetlerle ülke içindeki terör önlendi. 8. Kendi silah vs teknolojik ürünlerimizi üretiyoruz. 8. Sinmeyerek yeniden güçlü olduğumuzu gösterdik. 9. Pandemide işçi ve esnaf desteklendi. 10. Emekli ve mağdurlar ek ödemelerle güçlendirildi. 11. Yurtdışındaki müslümanlara umut olduk .. Nasıl unutabiliriz? Bunların her biri devrim niteliğindedir. BU SAYDIKLARIMI GENÇLERE İYİ ANLATMAK LAZIM... GEÇ OLMADAN
  Cevapla
 • Avukattan 2 yıl önce Şikayet Et
  hukuken cezası yok AIHM den geri döner insanları cezalandıramazsınız ifade özgürlüğü ben BIDEN öldü yazsam hiç bir şey olmaz mesela
  Cevapla
 • ÖMER 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkenin Cumhurbaşkanı için böyle yalan haberi yaymak ifade özgürlüğü mü? Araştırılıp gereği yapılmalı.
  Cevapla
 • Yufan Hun 2 yıl önce Şikayet Et
  Mapac denen yapi cok iyiymis bizde de olsa cok iyi olur dusman ulke ve liderleri icin bizde karsi atak yapariz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın en iyi turizm köyleri listesi! Türkiye'den de bir köy listeye girdi...
En düşük emekli maaşına zamda tarih belli oldu