Batı Trakya'da bir Türk köyüne daha komando birliği

Ege ve Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan, Batı Trakya’daki Türk köylerine asker yığmaya devam ediyor

Batı Trakya'da bir Türk köyüne daha komando birliği
Batı Trakya'da bir Türk köyüne daha komando birliği
GİRİŞ 28.11.2021 14:01 GÜNCELLEME 28.11.2021 14:13
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Ege ve Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan, Batı Trakya’daki Türk köylerine asker yığmaya devam ediyor. Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı Sofulu bölgesinde bulunan Türk köylerinden Büyük Derbent’e özel kuvvetlere bağlı komandolar yerleştirecek.

KÖYE KOMANDO YIĞDILAR

Komandoların Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros’un emriyle köye geldiği ve askerlerin eski Paraskevudi kışlasında konuşlanacağı belirtildi. Ayrıca bölgede görev yapmak üzere kışlaya 4 askeri helikopter sevk edildi.

Yunan makamları birliğin Bulgaristan-Yunanistan sınırında kaçak göçmenlerin geçişini engellemek ve insan tacirlerinin faaliyetlerini önlemek için sevk edildiğini öne sürdü. Komandoların bölgede 24 saat devriye gezeceği öne sürüldü. Bölgede hali hazırda Yunan askeri ve AB Sınır Koruma Birlikleri (Frontex) görev yapıyordu.

KÖY ORTASINDA TATBİKAT

Yunanistan daha önce de sınır güvenli gerekçesi ile Türk köyleri Çirmen ve Sofulu’ya da komando birlikleri kurmuştu. Yine Yunan komando birlikleri Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyününün ortasında ağır silahlarla tatbikat yapmıştı. Dedeağaç’a ABD askerlerinin sevkiyatı da sürüyor. Önceki gün 375 ABD askeri daha, düzenlenecek olan askeri tatbikata katılmaları için Dedeağaç’a getirildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 111
 • Emre 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim Yunan'a haddini bildirmemiz şart oldu Askeri seçenekleri konuşmanın zamanı
  Cevapla
 • GREYWOLF 12TURKISH 2 yıl önce Şikayet Et
  Britishs and Greek are will be our concubine Allahu Akbar
  Cevapla
 • Mustafa74 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizde Ezine civarında tatbikatlar yapalım, bu çok mu zor
  Cevapla
 • Dagistanî 2 yıl önce Şikayet Et
  Lozan Zaferinin meyveleri Batu Trakya istenilse Yunanlılarin hayir diyecek halleri yok. Yanya e Selanik'in istenilmesinden korkuyorlar. İsmet ve ekibi Yunanlı dostlarina zorluk çıkarmıyorlar. Üstelik 5 milyar Franklik tazminattan Yunanlılarun parası yok diye vazgeçiliyor
  Cevapla
 • Adem 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence bu tatbıkat fılan degıl turkiyeye yapılan komplo once etrafımızı kusatıyorlar sonra yunanistanda bulunan Turk koylerıne komondo yerlestırıyolar orada taskınlık yqpılmasın dıye bızde bunlara inanıyoruz bızımde umarım bır planımız vardır.
  Cevapla
 • Necdet Altın 2 yıl önce Şikayet Et
  Plansız olurmu reis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanlardan dikkat çeken analiz! Afrika'da yeni güç Türkiye!
Boşanmanın en fazla, doğurganlığın en düşük olduğu iller mercek altında