Son dakika: ABD'li generallerden bomba açıklama! Tarih verip uyardılar: Darbe yapılabilir

Amerikan Washington Post gazetesi, cumartesi günü ABD ordusunda görev yapmış üç emekli generalin, 2024 yılında yapılacak seçimlerde olası darbe ve iç savaş uyarısı yapan yazısına yer verdi.

GİRİŞ 20.12.2021 06:20 GÜNCELLEME 20.12.2021 10:52
Bu Habere 139 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Amerikan Washington Post gazetesi, cumartesi günü ABD ordusunda görev yapmış üç emekli generalin, 2024 yılında yapılacak seçimlerde olası darbe ve iç savaş uyarısı yapan yazısına yer verdi.

Emekli Tümgeneral Paul D. Eaton, emekli Tümgeneral Antonio M. Taguba ve emekli Tuğgeneral Steven M. Anderson’ın 6 Ocak 2021’de gerçekleşen Kongre baskınının birinci yıl dönümüne haftalar kala birlikte kaleme aldığı yazıda, ABD ordusu içindeki partizanlaşmaya ve emir komuta zincirinin her geçen gün bozulduğuna işaret ederek, bu durumun 2024 seçimlerinin olası sonuçlarına göre, askeri bir darbeyle sonuçlanabileceği uyarısında bulundu.

 Son dakika: ABD'li generallerden bomba açıklama! Tarih verip uyardılar: Darbe yapılabilir

Üç emekli general, Kongre baskınına katılanlar arasında gaziler ile hâlâ aktif görevde bulunan askerlerin rol aldığını ve 124 emekli askeri yetkilinin seçimlerden sonra, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimin meşruiyetini sorgulayan tezlerine destek veren bir bildiriye imza attıklarını hatırlattı.

EMİR KOMUTA ZİNCİRİNDE BOZULMA

Yazıda, Oklahoma Ulusal Muhafızlar Komutanı Tuğgeneral Thomas Mancino’nun Beyaz Saray’ın askerlere aşı yapılmasına yönelik talimatına karşı “Emri, Başkan’dan (Biden) değil (Cumhuriyetçi Parti’li) eyalet valisinden alırım” ifadelerini kullanması da, emir komuta zincirinde yaşanan bozulmaya örnek gösterildi.

 Son dakika: ABD'li generallerden bomba açıklama! Tarih verip uyardılar: Darbe yapılabilir

Üç emekli asker, 2024 yılında, mevcut başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi Parti’den Donald Trump veya ona benzer bir isim arasında başa baş geçecek tartışmalı bir seçimin, ordu içinde bölünmeye, darbe girişimine ve sonrasında iç savaşa gidecek bir zincirleme reaksiyona sebep olabileceğini kaydetti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 139
 • İsmail 2 yıl önce Şikayet Et
  Derin Devlet, Pentagon USA da çok tehlikeli.USA nın devamlı cunta yönetimidir. Ondan habersiz bir şey olmaz. Cunta başkan yardımcısı atar. Hep yönetimi idare eder. Tabi ki bu duruma müdahale görürse, cuntası kaybolacaksa işe el koyar.Bu yeni bir darbe olmaz, sadece durumunu korur. Yani USA başkanları hikayedir. Cuntasının idaresindedir. USA, Pentagon Milli Güvenlik Kurulundan kurtulursa, o zaman demokratik davranış sergiler ve özgür olur. Dünya da tabi.
  Cevapla
 • Avni 2 yıl önce Şikayet Et
  Ins diyelim..bekliyoruz
  Cevapla
 • Gönül duası 2 yıl önce Şikayet Et
  ve MEKERUU VE MEKERALLAAAH VELLAAHÜ HAYRU'L-MAAKİRİİİİİİİYN
  Cevapla
 • neyse o 2 yıl önce Şikayet Et
  Allahım senin ol demen yeter kahreyle zalimleri
  Cevapla
 • işte öyle 2 yıl önce Şikayet Et
  amerikada darbe olmaz çünkü orada amerikan büyük elçiliği yok... siyasi literatüre geçen bir sözdür bu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
47 ilde 826 arsa satışa çıkıyor
İşte Netanyahu'dan sonra başbakan olacak isim: Anketlerde önde