Karşılıklı sert sözler: Trump-Biden savaşı yeniden alevlendi

ABD eski Başkanı Trump, Kongre baskınının yıl dönümünde yaptığı konuşmada kendisine yüklenen Biden'ı "başarısız olmakla" suçladı. Biden'ın "delice politikalarla" ülkeyi yok ettiğini savunan Trump, seçimin büyük bir yalan olduğunu söyledi.

Karşılıklı sert sözler: Trump-Biden savaşı yeniden alevlendi
Karşılıklı sert sözler: Trump-Biden savaşı yeniden alevlendi
GİRİŞ 07.01.2022 09:03 GÜNCELLEME 07.01.2022 09:03
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Donald Trump, Joe Biden'ın sabah saatlerinde Kongrede yaptığı konuşmada kendisini eleştirmesi ve "yenilmiş başkan" olarak nitelendirmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Biden'ın, ABD'yi daha da bölmek için kendi ismini kullandığını savunan Trump, "Biden, açık sınırlar, hileli seçimler, felaket enerji politikaları, anayasaya aykırı zorunluluklar ve yıkıcı okul kapatmalar gibi delice politikalarla kim ülkemizi yok ediyor?" ifadesini kullandı.

Trump ve Biden

Trump, Biden'ın konuşmasını "Biden'ın tamamen başarısız olduğu gerçeğinden dikkatleri uzaklaştırmak için yapılmış bir siyasi tiyatro" olarak nitelendirerek şunları kaydetti:

"Ülkemizin artık sınırları yok, Kovid konusunda kontrolü tamamen kaybetti (rekor rakamlar!), artık enerji konusunda bağımsız değiliz, enflasyon aldı başını gitti, ordumuz kaos içinde, Afganistan'dan çıkışımız ya da orada teslim olmamız, ABD tarihinin belki de en utanç verici günüydü ve bunun gibi bir sürü şey."

"ASIL BÜYÜK YALAN, SEÇİMİN TA KENDİSİ"

Temsilciler Meclisinin 6 Ocak Kongre baskınını soruştururken, 3 Kasım 2020 seçimlerindeki hile iddialarına ilişkin hiçbir soru sormadığını belirten Trump, "Belki de verilecek bir cevap yoktur" ifadesini kullandı.

Trump ve Biden

Trump, seçimlerdeki hile iddialarının Amerikan medyası tarafından "büyük yalan" olarak nitelendirildiğine işaret ederek, "Asıl büyük yalan, seçimin kendisi" değerlendirmesinde bulundu.

Demokratların 6 Ocak'ı korku yaymak ve ABD'yi bölmek için kullandığını öne süren Trump, "Onların bunu yapmasına izin verin, çünkü Amerika onların yalanlarını ve kutuplaştırma çabalarını görüyor" ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • .Aladinn 2 yıl önce Şikayet Et
  Ha gayret az kaldı üstadın dediği yine gerçek olacak anlaşılan.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Yiyin birbirinizi
  Cevapla
 • Müslüman 2 yıl önce Şikayet Et
  trumpı indirdiler bidonu getirdiler orada demokrasi falan yok trump bunu dillendirmiş.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İzmir'de 2 kişinin öldüğü ihmal geliyorum demiş! Yıllardır defalarca şikayette bulundular
İzmir'de elektrik faciası: Akıma kapılıp hayatlarını kaybettiler!