Denis Pushilin: Türk SİHA'sı Bayraktar TB2'yi durdurmak için bize silah verin

Ukraynalı ayrılıkçıların lideri Denis Pushilin, Ukrayna'nın Türkiye'den satın aldığı Bayraktar TB2 SİHA'ları başta olmak üzere, Kiev'i durdurmak için Rusya'dan modern silahlar istedi.

GİRİŞ 28.01.2022 07:49 GÜNCELLEME 28.01.2022 08:57
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Ukraynalı ayrılıkçıların lideri Denis Pushilin, Rusya'dan kendilerini Batı'nın desteklediği Kiev güçlerine karşı savunmak için modern silahlar göndermesini istedi.

Ayrılıkçılar, öncelikle Ukrayna'nın Türkiye'den satın aldığı silahlı insansız hava aracı (SİHA) Bayraktar TB2'ye karşı koymaları gerektiğini belirtti.

Ukrayna'nın bağımsızlık gününde başkent Kiev'de Bayraktar TB2 SİHA'sı sergilenmişti

RUS SİYASETÇİLER SİLAH VERİLMESİ İÇİN ÇAĞRI YAPTI, GÖRÜŞMELER BAŞLADI

The Moscow Times'ta yer alan habere göre; Moskova ile Batı cephesi arasında Ukrayna ile ilgili artan gerilim dolayısıyla, Rusya'nın en büyük siyasi partisi Birleşik Rusya lideri Vladimir Vasilyev'in Kremlin'e Ukrayna'da ayrılıkçıların elindeki bölgenin silahlandırılması çağrısında bulundu.

Bunun üzerine Ukrayna'daki ayrılıkçılar ile Kremlin yanılısı danışmanlar arasında görüşmeler başladı.

Ukraynalı ayrılıkçıların lideri Denis Pushilin

PUSHILIN: ÖNCELİKLE BAYRAKTAR TB2'LERİ DURDURMALIYIZ

Kremlin yanlısı Vladimir Solovyov ile online bir görüşme yapan Ukrayna'nın Donetsk bölgesindeki ayrılıkçıların lideri Denis Pushilin'in "Öncelikle Bayraktar'lara karşı koyabilmeliyiz" dediği belirtildi.

Solovyov'un da Rusya'nın ayrılıkçılara Sovyet döneminden kalma makineli tüfekler ve kalaşnikovlar yerine yeni nesil silahlar temin edebileceğini belirttiği aktarıldı.

UKRAYNA, BAYRAKTAR TB2'LERİ OLDUKÇA AKTİF KULLANIYOR

Ukrayna, Türkiye'den çok sayıda Bayraktar TB2 satın aldı ve Rus yanlısı ayrılıkçılara ilk saldırıyı Ekim 2021'de gerçekleşti. Bu, aynı zamanda Bayraktar TB2'nin Avrupa'daki ilk taarruzu olma özelliğini taşıyor. Ukrayna ordusunun söz konusu tarihten bu yana Donbass'ta Rus yanlısı ayrılıkçıları hedef alıyor. Rus medyası, son olarak geçen hafta Ukrayna'ya ait Bayraktar TB2 SİHA'larının Karadeniz'de devriye uçuşu yaptığını ve istihbarat topladığını yazdı.

Rusya'dan Ukrayna açıklaması: ABD bize olumsuz yanıt verdi, artık son karar Putin'deRusya'dan Ukrayna açıklaması: ABD bize olumsuz yanıt verdi, artık son karar Putin'de

Son dakika: Putin Erdoğan'ın teklifini kabul etti: Türkiye'ye geliyorPutin Erdoğan'ın teklifini kabul etti: Türkiye'ye geliyor

UKRAYNA-RUSYA KRİZİ NASIL BAŞLADI?

Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz, 2013-2014 yıllarında başladı. Moskova yönetiminin Kırım'ı ilhak etmesiyle başlayan süreçte Rusya, Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçı güçleri destekleyerek, bölgede küçük özerk yönetimler kurulmasına arka çıktı.

Aradan 8 yıl geçmesine rağmen Rusya destekli ayrılıkçılar varlığını sürdürüyor. Kiev yönetimi de yıllardır topraklarını geri almaya çalışıyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 95
 • tuan 3 ay önce Şikayet Et
  savaşı ukrayna kazanır....
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Kelin ilacı olsa kendi başına sürecek geri zekalı..Rusya kendisi suriyede libyada Azerbaycan'da trene bakar gibi baktı..boşuna hayal kurmayın aklınızı da şırınga ile kaninizi da alacak tb2 sihalar
  Cevapla
 • Cenk 3 ay önce Şikayet Et
  Türk ebabil Tb 2 leri durduracak teknoloji daha dünyaya gelmedi.
  Cevapla
 • BALTACI 3 ay önce Şikayet Et
  Helal bunu tüm dünya ve içimizdeki devşirmeler gayrimüslümler ve münafıklarda öğrenecek aya Sofya kebir cami şerifinde ezanlar okunduğu sürece içimizdeki münafıklarda yok olacak inşallah
  Cevapla
 • Melih 3 ay önce Şikayet Et
  Sianka misin ne haltsan yok ol bizden degilsin kimin kuyruğuna takıldın sa onun yanına git senin kit aklın buna yetmez
  Cevapla
 • Berat 3 ay önce Şikayet Et
  Sianka sen galiba ya Türk değilsin rus yada ermenisin yada bir hain ne olursan ol bilki Rusya yenilecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu: Blinken'la oldukça olumlu bir görüşme gerçekleşti
Anket sonucu belli oldu! Terörle mücadele için en büyük destek AK Parti VE MHP seçmeninden...