HDP'den sonra PKK/YPG de tutuştu: Türkiye'nin yaptığı savaş ilanıdır

Türkiye'nin, Irak'ın kuzeyindeki PKK hedeflerini yok etmesi, örgütün Suriye uzantısını panikletti. Örgütün elebaşlarından Mazlum Kobani, Türk operasyonlarının kendilerinin DAEŞ'le mücadelesine balta vurduğunu savundu.

GİRİŞ 03.02.2022 11:02 GÜNCELLEME 03.02.2022 14:50
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla devam ediyor. Geçen gece ansızın yapılan Kış Kartalı Harekatı'yla, terör örgütü PKK'ya ağır darbe indirildi.

ÖRGÜT DURUMDAN RAHATSIZMIŞ

"DAEŞ'le mücadele ediyoruz" kalkanının arkasına sığınarak kendisine meşru bir zemin bulmaya çalışan terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG, Türkiye'nin Kış Kartalı Harekatı'ndan rahatsız olmuş durumda.

TERÖRİSTBAŞI ŞİKAYET ETTİ

Türkiye'nin hava harekatından korkan ve saklandıkları deliklerden çıkamayan örgütün lider kadrosu, kendilerine bir çıkış yolu arıyor.

Son olarak YPG'nin elebaşlarından "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin, Kış Kartalı Harekatı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye'nin operasyonunun DAEŞ'le mücadeleyi baltaladığını söyledi.

"Masum siviller hedef alınıyor" yalanına sarılan ve operasyonun bölgenin altyapısını hedef aldığını iddia ederek uluslararası taraftar toplamaya çalışan teröristbaşı, "Bu saldırı bir savaş ilanı anlamına geliyor. Sivilleri tehlikeye atıyor ve DAEŞ'e karşı mücadelemizi baltalıyor. Artan terör tehdidi ile birlikte, bu tür Türk saldırılarını önleme sorumluluğunun büyük bir kısmı Koalisyon (ABD) ortaklarımıza aittir" dedi.

HDP'den TSK'ya çirkin iftira: Kış Kartalı Harekatı zorlarına gittiHDP'den TSK'ya çirkin iftira: Kış Kartalı Harekatı zorlarına gitti

HDP "KINIYORUZ" DEMİŞTİ

Terör örgütü PKK'yla organik bağı bulunan HDP de Irak ve Suriye'de teröristlerin üs olarak kullandığı Derik, Sincar ve Karacak'a yapılan Kış Kartalı Harekatı'nı kınamış, operasyonlarda Kürtlerin hedef alındığını ileri sürülmüştü.

KAZ DAĞLARI BAHANE, PKK'YI SAVUNMAK ŞAHANE

Kendilerini "doğa ve yaşam savunucuları" olarak tarif eden Kazdağları İstanbul Dayanışması, bu gelişme sonrası bir paylaşım yaparak terör örgütü PKK'ya operasyona karşı çıktı.

Terör operasyonu için "savaş" ifadeşsini kullanan ve harekatın ekolojik yıkıma neden olduğunu savunanan organizasyon, yaptığı Twitter paylaşımında, "Türkiye Mahmur, Şengal ve Derik'e hava saldırısı düzenledi. Çok sayıda yaralı ve can kaybı var. Savaşlar en büyük ekolojik yıkımları beraberinde getirir!" ifadelerine yer verdiler.

Açıklamanın devamında, "Bu vahşete, insanlık dramına, ekolojik kırıma sessiz kalanlardan olmayacağız, olmayalım" denildi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 58
 • Sarılar007 2 yıl önce Şikayet Et
  Savaş devletler arasında olur, sende kimsin it soyu.
  Cevapla
 • Kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Deas sizin için bulunmaz bir nimet.sizin korumanizda amarikanin korumasinda zamani geldimi kullan deas.pkk.pyd.ayni yerden yönetiliyor.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  TABANI : Ortadoğuda emperyalizme hizmet için Batı tarafından oluşturulan IŞID'le mücadele/ "TERÖRİZMLE MÜCADELE" kılıfı..//// ORTASI : IŞID'i manivela olarak kullanıp, Ortadoğuda SUNNİ-Şİİ savaşı körüklenmesi ve "MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMA" projesi //// TAVANI : Dünya çapında "TERÖRİST İSLAM" algısını yerleştirip, müslümanlara Ortadoğu potasında tarruzlar yapılarak, petrol sahalarına konmak ve YAHUDİ ırklarından ilan ettikleri Kürtleri kullanarak, "israil ile Kürtler arasındaki bölgenin İŞİD'den temizlenmesi kılıfını "uzun soluklu" tutarak "VADEDİLMİŞ TOPRAKLAR" amacındaki"HAÇLI SAVAŞII..!
  Cevapla
 • muammer 2 yıl önce Şikayet Et
  O deaş numaralarını ancak içerideki hain dostların yutar.Amarikan beslenmesi,fransız köpeği.
  Cevapla
 • haydar 2 yıl önce Şikayet Et
  Serseri herif, siz devlet misiniz ki savaş olarak kabul edeceksiniz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aylar önce evlendiği kocasının evini yaktı! Dumanlar tüterken merdivende oturup izledi
Diri diri gömülen adamdan 4 gün sonra gelen mucize çığlık