ABD'den Rusya ve NATO uyarısı: Dünya buna hazır olsun!

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Rusya’nın Ukrayna işgaline zemin hazırlamak için Ukrayna ordusunun Donbass bölgesinde “soykırım yaptığı” veya NATO’nun Ukrayna ordusu ile Rus sınırlarını ihlal ettiği iddialarını kullanacağını iddia etti.

GİRİŞ 17.02.2022 01:11 GÜNCELLEME 17.02.2022 09:48
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Günlük basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Price, Rusya’nın Ukrayna sınırlarına yakın bölgelerdeki askerlerini çektiğine dair iddialarını doğrulayamadıklarını söyledi.

Price, "Aslında, son haftalarda ve hatta son günlerde bunun tam tersini gördük, sınırda daha fazla Rus kuvveti var ve kaygı verici bir şekilde savaş mevzilerine doğru ilerliyorlar. Bu, derin bir endişe nedenidir." diye konuştu.

RUSYA'NIN PROPAGANDA ÇALIŞMASINI DUYURDU

Rusya’nın medyaya birçok asılsız haber yaptırdığını iddia eden Price, bunlardan herhangi birinin işgal için bahane olarak kullanılabileceğini ve dünyanın bu tür haberlere hazır olması gerektiğini savundu. Price, "Bunların arasında, Ukrayna’nın Donbass bölgesindeki askeri faaliyetlerine, bizim veya NATO’nun hava, kara veya denizdeki askeri faaliyetlerine, hatta Ukrayna’nın veya NATO’nun Rus sınırlarını ihlal ettiğine ilişkin haberler olabilir." dedi.

Rus yönetiminin "Ukrayna ordusunun Donbass’ta soykırım yaptığına” ilişkin iddialarının kaygı verici olduğunu ifade eden Price şöyle devam etti:

“Bu tür iddiaların hiçbir temeli yok ancak Ruslar Ukrayna ordusu tarafından öldürülmüş sivillere ait olduğu iddia edilen isimsiz toplu mezarlara ilişkin haberleri piyasaya sürmekten, ABD ve Ukrayna’nın kimyasal veya biyolojik silahlar geliştirdiğine dair açıklamalar yapmaktan geri durmadı. Bunların aslı astarı yok ve tamamen asılsız haberler bunlar. Rusya işgale zemin hazırlamak için bu anlatıyı öne sürüyor.”

ABD istihbaratının Rus güçlerinin 16 Şubat’ta Ukrayna’ya gireceğine dair medyaya yaptığı sızıntılara yönelik sorulara yanıt veren Price, resmi olarak bu yönde bir açıklamaları olmadığını ve işgalin her an başlayabileceğini söylediklerini ve bunun halen geçerli bir değerlendirme olduğunu iddia etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 79
 • Ayyıldız 11 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın en büyük terör devleti, en büyük şeytan, haydut devlet amerika... Kurulduğundan beri gittiği heryere kan, gözyaşı, zulüm ve ölüm getiren, milyonlarca insanın ölüm sebebi amerika. Allahın laneti üzerinize olsun. Allah size öyle belalar versin ki kendi kendinize helak olun inşallah... Mubarek cuma gecesi hürmetine.... Amin...
  Cevapla
 • Uçan Balon 11 ay önce Şikayet Et
  Topunuz cehennemin dibine gidin baş belalari. Ne ABD'nin ne de Rusya'nın zerre kadar Ukrayna umurundaysa ne olayım. Paylaşacakları kozları için Ukrayna sadece bir sebep. Rusya'yı sevmem ama şu ABD'nin burnunun bir sürtülmesi lazım. Lakin kendi başına cesaret edemez. NATO deyip - ki Turkiyeye hic faydası olmadi zararindan baska - Türkiyenin başını yakmasa bari.
  Cevapla
 • Selam 11 ay önce Şikayet Et
  Kendinden biliyor
  Cevapla
 • mucahid 11 ay önce Şikayet Et
  ABD bilinçli fiştekliyor, Petrol fiyatları doruk yapıyor, dünyayı enflasyon girdabına çekiyor bilerek, ülkelerin tamamına yakını enerjide bütçe açığı verecek, Rusyanın işine geliyor petrol fiyatları, sanki anlaşmışlar danışıklı dövüş gibi. Hedef Çin mi? Eğer öyleyse yakında donbas bölgesi Rusların our tabiri Kırımı'da tanır ABD Rusya olarak
  Cevapla
 • Feraset 11 ay önce Şikayet Et
  Lan kafir, amma gaz veriyon. Demokrasi de getirecen mi? 10 bin km ötedesin sana ne,kafir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çaresiz kaldılar tehdit ediyorlar! Skandal Erdoğan çağrısı: Artık cezasız kalamaz
ABD’li dergiden skandal analiz: NATO Türkiye'nin şantajına karşı durmalı