Avustralya'da Rus televizyon kanalına erişim engeli

Avustralya'da Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları nedeniyle Rus devlet televizyon kanalı Russia Today'e (RT) erişim engeli getirildiği açıklandı.

Avustralya'da Rus televizyon kanalına erişim engeli
Avustralya'da Rus televizyon kanalına erişim engeli
GİRİŞ 27.02.2022 01:33 GÜNCELLEME 27.02.2022 01:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ülke basınındaki habere göre, uydu ve kablo yayın hizmeti sağlayıcısı Foxtel, Ukrayna'daki durumla ilgili endişeleri nedeniyle RT'nin Avustralya'daki yayın dağıtımını askıya aldığını açıkladı.

Foxtel, RT ile kanal lisans sözleşmesi kapsamındaki haklarını yeniden gözden geçireceğini belirtti.

Öte yandan, Foxtel, Avustralya'da 3,8 milyon izleyici kitlesine hitap eden uydu ve kablo yayın hizmeti sağlayıcısı bir şirket olarak öne çıkıyor.

Polonya da benzer karar almıştı

Benzer şekilde, Polonya da iki gün önce RT ile bazı Rus televizyon kanallarını uydu, kablo yayın ağları ve internet platformlarından çıkarmıştı.

Avustralya'nın kararı sonrası Avrupa Gazeteciler Federasyonunun (AEJ), RT'nin tüm Avrupa ülkelerindeki yayınlarının yasaklanması talebinde bulunduğu kaydediliyor.

Facebook da Rusya devlet medyasının reklam yayımlamasına ve para kazanmasına yasak getirmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
    Bu daha başlangıç, ruslar günün sonunda kuzey kore halkına döneceğini yavaş yavaş anlayacaklar, sen bağımsız barışçıl bir ülkeyi kafana göre bombalayıp ele geçirmeye çalışıcan ha!! dur bakalım bu işin birde Türkiye ayağı var ve neye mal olursa olsun asla rus turist istemiyoruz, yeter artık domates rus turist şantajından bıktık cehennemin dibine tatile gitsinler yeter artık yok domates almam bilmem ne, indirin fiyatları oteller, az kazarın açgözlü olmayın bırakın yerli turist gelsin tatil yapsın, kimse bize şantaj baskı yapamaz az onurlu olun, ya özgür Türkiye ya da ölürüz bitti gitti.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fransa bir ülkeden daha kovuldu! 'Türkiye doğan boşluğu değerlendirecektir'
TSK'nın ardından polise de 'köpekli' iftira! Mete Durna'nın yakınları gerçeği açıkladı