Rus lider Putin, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Rus lider Putin, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü
Rus lider Putin, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü
GİRİŞ 31.03.2022 19:05 GÜNCELLEME 31.03.2022 19:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Görüşmelerde, Dağlık Karabağ’daki son durumun ele alındığı ifade edildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Dağlık Karabağ çevresindeki durumun gelişimi, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için pratik sorunların çözümüne vurgu yapılarak tartışıldı.

9 Kasım 2020, 11 Ocak 2021 ve 26 Kasım 2021'de imzalanan anlaşmaların tutarlı şekilde uygulanmasının önemi vurgulandı” denildi.
Rusya Savunma Bakanlığı’nın 26 Mart tarihinde Azerbaycan birliklerinin Dağlık Karabağ’daki Rus Barış Güçleri’nin sorumluluk alanına girdiğini duyurmasının ardından bölgede tansiyon artmıştı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Osman 7 ay önce Şikayet Et
    Adamın kılıcı bugunlerde keskin... tüm komşuları istim üstünde. Aliyev mevcut kazanımlarından en küçük taviz durumunu anında Erdoğana havale ermeli. Zira gerisi yaş...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kritik toplantıda Başkan Erdoğan'dan kurmaylarına ültimatom!
The Economist'ten skandal kapak! Türkiye'den İngiliz dergiye çok sert tepki geldi