Yunanistan 2029’a kadar F-35 alamayacak!

Yunanistan yaşadığı ekonomik krizin ardından bütçe ayıramadığı için F-35 savaş uçaklarını da önümüzdeki 7 sene boyunca alamayacak.

Yunanistan 2029’a kadar F-35 alamayacak!
Yunanistan 2029’a kadar F-35 alamayacak!
GİRİŞ 25.05.2022 06:48 GÜNCELLEME 25.05.2022 12:07
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Yunanistan’ın ABD yapımı ileri teknolojili 5. nesil savaş uçakları F-35’leri satın alması 7 sene içinde mümkün görünmüyor.

Bunun sebebi de ülke bütçesindeki kısıtlamalar.

Yunan Maliye Bakanlığı tahminlerine göre askeri sistemler satın almak için yapılacak harcamalar her sene 1,5-2 milyar avroyu buluyor.

Sadece 2023 senesi bundan müstesna. O sene harcamalar biraz daha düşük.

Dünyada sayılı ülkede var, 12 ilimiz de tespit edildi: Grafite talep patlaması olacak!Dünyada sayılı ülkede var, 12 ilimiz de tespit edildi: Grafite talep patlaması olacak!

Erdoğan'ın Miçotakis restinin sebebi: ABD eğer bunu feda ederse...Erdoğan'ın Miçotakis restinin sebebi: ABD eğer bunu feda ederse...

Erdoğan sinyali verdi açıklama geldi: 2,5 milyon Suriyeli geri döner!Erdoğan sinyali verdi açıklama geldi: 2,5 milyon Suriyeli geri döner!

HARCAMA LİMİTİNE ÇOKTAN ULAŞTILAR

Greekcitytimes.com sitesi, Rafale savaş uçakları, füze sistemleri, korvetler ve elektronik silah sistemleri gibi yüksek maliyetli alımlardan dolayı harcama tavanına zaten ulaşılmış durumda olunduğunu bildirdi.

2029 için planlanan teslimatlar ise yaklaşık 1 milyar avroyu buluyor. Bu sebeple önümüzdeki 7 yıl daha silah sistemlerini satın alması mümkün görünmüyor.

Ayasofya'daki görüntüyle ilgili gerçek ortaya çıktı: Hristiyan turist çıktılar!Ayasofya'daki görüntüyle ilgili gerçek ortaya çıktı: Hristiyan turist çıktılar!

Kanser tedavisinde bir ilk: Kanserli hücreler için üretilen virüs insanda denendi!Kanser tedavisinde bir ilk: Kanserli hücreler için üretilen virüs insanda denendi!

Bu arada Yunanistan’da 83 F-16 savaş uçağının “Viper” konfigürasyonuna yükseltilmesinin 2027 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

24 Rafale avcı uçağının tamamı da 2024 yılına kadar teslim edilecek. Ancak bunda gecikmeler olabileceği ifade ediliyor.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 44
 • Hasan Yılmaz 2 ay önce Şikayet Et
  Ama biz İnşallah daha iyisini yapacagız....
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 ay önce Şikayet Et
  Şu durumda Türkiye'nin "ne yıllardır altımızı oyan ABD'ye, Ne ikili oynayan Rusya'ya, ne Yunanistan’ı şımartan Avrupa birliğne "güvenecek tek bir konusu kalmamıştır. GETİRİN DİĞER BİR SÜPER GÜÇ OLAN ÇİNİ BÖLGEYE. Gerekirse çıkarın ABD'yi İncirlikten. Verin ÇİN'e Batmanda Diyarbakırda veya Kıbrıs’da Üs..Hemen yarın gönderin bir ekip Çin'e.. BU YAKINLAŞMA BİZE GÜÇ KATARKENN HIRPALANAN VE ÖRSELENEN ÇİN'E DE SUNİ TENEFFÜS OLACAKTIR..
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  Ekonomik resesyon işte bu kadar kötü birşey , Ekonomik güç kazanmak için her reformist politikayı uygulamalıyız .
  Cevapla
 • Ömer 2 ay önce Şikayet Et
  Tfx daha önce bitirecek yunan düşünsün 10milyonla 100milyona aklisira kafatutacak eski turkiye yok
  Cevapla
 • Gerçekçi 2 ay önce Şikayet Et
  Bence uçakları biraz daha erken verip daha çok borçlandırmak gerek. Lakin mühimmatları peşin para ile satmak gerek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hack Karadeniz'in aranan hackerlarının Bakan ve Başkan olduğu ortaya çıktı
Bakan Çavuşoğlu: Suriye'de kalıcı barış için bu görüşme şart