Yunanistan'dan "Meriç" kararı

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Meriç'te Türkiye sınırına inşa edilen çelik çitin uzatılacağını bildirdi.

Yunanistan'dan "Meriç" kararı
Yunanistan'dan "Meriç" kararı
GİRİŞ 31.05.2022 23:17 GÜNCELLEME 01.06.2022 03:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yunan basınındaki haberlere göre, mecliste konuşan Theodorikakos, Yunanistan'ın, egemenlik haklarını denizde, karada ve havada korumaya hazır olduğunu savundu.

Theodorikakos, Meriç'te 37,5 kilometrelik çelik çitin var olduğunu belirterek, "Bu çit, Avrupa Birliğinden (AB) ve ulusal bütçeden sağlanacak mali imkanlar temelinde ne kadar kilometre daha mümkünse uzatılacak." dedi.

Meriç'te görevlendirilmek üzere 250 yeni sınır muhafızının alınmasına ilişkin hazırlıkların da yapıldığını belirten Theodorikakos, yeni sınır muhafızlarının birkaç ay içinde göreve başlayabileceklerini kaydetti. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Eylül 2021'de yaptığı bir açıklamada "Meriç'te inşa edilen çelik çiti gerekirse uzatabiliriz." demişti.

Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR 1
  • Ali aksoy 1 yıl önce Şikayet Et
    Çemberrin için refah,huzur ve para havuzunda yüzen,almanya devleti ve halki!Geriye kalan çember dişindaki ülkeler,tabiri caiz ise almanlarin attigi,kemikli etli ve kemikli az etli, itlerin beslenmesinin saglamak.Durum bu...Şimdi ben halkimiza soruyorum,ingilterenin terk ettigi! IHRACATIMIZIN ÇOGUNU YAPTIGIMIZ BU AB le ilişkilerimizin hangi sevyede olmasini arzu edersiniz?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Büyük İstanbul mitingi için tarih belli oldu! Kabaktepe canlı yayında duyurdu
Yeni bir fay hattı mı ortaya çıktı? 19 günde 150 mikro deprem