Yunanistan'dan Türkiye sınırına hendek

Yunanistan, Batı Trakya'daki Türkiye ile sınırını oluşturan Meriç Nehri kıyısına tanksavar hendekleri kazmaya başladı.

Yunanistan'dan Türkiye sınırına hendek
Yunanistan'dan Türkiye sınırına hendek
GİRİŞ 11.06.2022 10:04 GÜNCELLEME 11.06.2022 10:14
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Ege'de adaların silahsızlandırılmasını bozan Yunanistan, günlerdir Türkiye'yi tahrik ediyor.

Bu tahrike karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan'ı uyararak, "Kendine gel. Türkiye adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır" dedi.

ATİNA TAHRİKLERE DEVAM EDİYOR

Söz konusu gelişmelerin ardından, Yunanistan ordusu Batı Trakya'da sınır hattını oluşturan Meriç Nehri kıyısına tanksavar hendekleri kazmaya başladı.

Bölgede onlarca askeri kamyon ve iş makineleri çalışmalarına aralıksız devam ederken, bu hareketlilik Dedeağaç (Evros) ili ile Kumçiftliği köyleri arasındaki ulaşımı sağlayan karayolundan rahatlıkla gözlemlenebiliyor.

UZUNLUĞU 135, GENİŞLİĞİ 32 METRE

Yunanistan Silahlı Kuvvetleri tarafından inşa edilen tanksavar hendeğin kara sınırı boyunca, uzunluğunun 135 kilometre genişliğinin ise 32 metre ve derinliğinin ise 7 metre olduğu belirtildi.

Ayrıca Yunanistan'ın bu askeri hareketlilikle olası bir sıcak çatışmada Türkiye tarafından Kara Kuvvetlerinin Yunanistan tarafına geçmesinin engellenmesi hedeflendiği öğrenildi.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 32
 • Fevzi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hakikaten savaş geliyorum diyor.
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunan azan kuş misali kendi mezarını kazıyor.
  Cevapla
 • Necat 1 yıl önce Şikayet Et
  Actiginiz hendekler sizlere mezar olacak guvendiginiz ab ve abd ye bakin ukraynaya ne yapti lar sizinde sonunuz aynisi olacak Lozan antlasmasi bir an once birlesmis mulletler komisyonuna acilmasi lazim yarin icin gec kalinmasin adamlar top yekun teyakkuzda tc bir an once s400 leri aktif yapmasi lazim
  Cevapla
 • Eyyüp ARTOKÇA 1 yıl önce Şikayet Et
  Rahat olunuz devletimiz hertürlü tedbiri almış durumda.Su uyur türkler uyumaz
  Cevapla
 • deniz 1 yıl önce Şikayet Et
  Açın açın biz geliyoz birde size mezar kazmakla uğraşmayalım
  Cevapla
 • Eyyüp ARTOKÇA 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar türklerden nekadar korkuyorki tutuştular.Bir sabah ansızın gelebilirizden çok korkmuşa benziyorlar. Amerikada dahil türkleri avrupadan uzaklaştırdık yunanistan üzerinden,rusya,çin,türkiye avrupaya yine viyana kapılarına dayanırız diye dedeağaça boşuna konuşlanmadılar.Korkun çılgın türkler geliyor.
  Cevapla
 • selçuklu 1 yıl önce Şikayet Et
  korkunun ecele faydası yok kendi kazdıkları çukurlarda geberecekler şımarıklığın sonu felaketleri olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Venezuela: Türkiye önemli bir rol oynuyor
Türkiye'nin en zeki şehirleri! İşte o il damga vurdu.