Kremlin: Putin ve Erdoğan, Semerkant'ta tahıl anlaşmasını konuşacak

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Semerkant'taki görüşmesi için hazırlıkların yapıldığını, taraflar Rus gıda ürünlerinin ihracatı da dahil tahıl anlaşmasını konuşacağını belirtti.

Kremlin: Putin ve Erdoğan, Semerkant'ta tahıl anlaşmasını konuşacak
Kremlin: Putin ve Erdoğan, Semerkant'ta tahıl anlaşmasını konuşacak
GİRİŞ 09.09.2022 13:13 GÜNCELLEME 09.09.2022 13:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

15-16 Eylül'de Özbekistan'ın Semerkant kentinde düzenlenecek Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi'nde yapılması beklenen Putin-Erdoğan görüşmesi hakkında Kremlin'den açıklama geldi.

Putin'den 'Erdoğan'la görüşeceğim' mesajı: Ukrayna tahılı Batı ülkelerine gidiyorPutin'den "Erdoğan'la görüşeceğim" mesajı: Ukrayna tahılı Batı ülkelerine gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tahıl sevkiyatı açıklaması: Putin rahatsız olmakta haklıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan tahıl sevkiyatı açıklaması: Putin rahatsız olmakta haklı

Erdoğan, Putin'e yapacağı teklifi ilk kez açıkladı! Yunanistan'a da gözdağı verdiErdoğan, Putin'e yapacağı teklifi ilk kez açıkladı! Yunanistan'a da gözdağı verdi

Peskov, "Semerkant'ta yapılmasını beklediğimiz Putin-Erdoğan görüşmesi, mümkün, gerekli ve halihazırda hazırlanıyor. Bu görüşmenin gerçekten de vakti geldi. İstanbul'daki tahıl anlaşmalarının uygulandığını görüyoruz. Bu uygulamanın yoksul ülkelere hiçbir fayda sağlamadığını, zira sadece iki geminin bu ülkelere gönderildiğini de görüyoruz" dedi.

Putin ve Erdoğan'ın ele alacağı ilk konunun elbette bu husus olduğunu kaydeden Peskov, Rus gıda ürünlerinin uluslararası piyasalara erişiminin de masada olacağını kaydetti.

KAYNAK: SPUTNİK
Erkan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erkan
YORUMLAR 3
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Katiliyorum birde rusya türk vatandaşlarına niçin halen vize uyguluyor bu nasıl dost ülke
  Cevapla
 • demirci 1 yıl önce Şikayet Et
  ben şunu anlamıyorum veya kaçırıyorum. bizim ülke olarak rusya ile veya uyrayna ile sorunumuz yok aramız iyi, o zaman niçin uçaklarımızı hala oradan alamadık?
  Cevapla
 • selim 1 yıl önce Şikayet Et
  anlaşılan ambarlar doldu yer kalmadı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
A Milli Futbol Takımı'nda Montella dönemi!
Halk Ekmek'te bakteri skandalı! Durum çok vahim