İran, Irak'taki karargahları İHA ve füzelerle havaya uçurdu! O anlar paylaşıldı...

İran, Irak'ın Erbil kentine bağlı Köysancak bölgesindeki İKDP örgütüne ait karargahların füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) vurulduğunu duyurdu. Bölge sakini bir kadın, vurulan bölgeden uzaklaştı.

GİRİŞ 28.09.2022 15:42 GÜNCELLEME 28.09.2022 16:50
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: İran, Irak'ın Erbil kentine bağlı Köysancak bölgesindeki İKDP örgütüne ait karargahların füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) vurulduğunu duyurdu. Bölge sakini bir kadın, vurulan bölgeden uzaklaştı.

İran devlet televizyonunun haberinde, "Devrim Muhafızları Ordusu, Irak'ın kuzeyindeki ayrılıkçı teröristlerin çok sayıda karargahını füzeler ve kamikaze insansız hava araçlarıyla hedef aldı" ifadelerine yer verildi.


Haberde askeri yetkililerin saldırıya ilişkin bilgilendirme yapacağı aktarıldı.

Yarı resmi Tesnim Haber Ajansı ise Komele, İKDP ve PAK örgütlerinin Irak'ın kuzeyindeki ana karargahlarının Devrim Muhafızları Ordusuna ait füzelerin yanı sıra silahlı ve kamikaze İHA'larıyla vurulduğunu duyurdu.

KOMALE VE İKDP'NİN AÇIKLAMALARI

Komele Partisi Genel Sekreteri Abdullah Muhtedi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Süleymaniye'deki karargahlarına İran ordusuna ait İHA'lar tarafından saldırı düzenlendiğini aktardı.

İran Kürdistan Demokratik Partisi (İKDP) Başkanı Hüseyin Yadzan ise basına yaptığı açıklamada, Kerkük'e bağlı Altunköprü nahiyesi ve Erbil'e bağlı Koysancak bölgesindeki karargahlarının saldırıya uğradığını söyledi.

Yadzan, Altunköprü nahiyesi yakınındaki karargahlarına düzenlenen saldırıda yaralılar olduğunu ifade etti.

SON BİR HAFTADA ÜÇÜNCÜ SALDIRI

Bu, Irak'ın kuzeyindeki Tahran yönetimi karşıtı örgütlerin merkezlerine son bir haftada üçüncü saldırı oldu.

İran 24 Eylül'de Komele ve İKDP'nin Irak'ın kuzeyindeki merkezlerini topçu atışlarıyla vurmuştu. Devrim Muhafızları Ordusu, ülkede Mahsa Emini'nin ölümü üzerine başlayan protestolar devam ederken Komele ve İKDP'yi kaos çıkarmak amacıyla sınır bölgelerine silahlı gruplar ve çok miktarda silah göndermekle suçlamıştı. İran, önceki gün de söz konusu grupların mevzilerine saldırı düzenlemişti.

İran tarafından "terör örgütü" kabul edilen Komele, İKDP ve PAK, yıllardır Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) kontrolünde yer alan bölgelerdeki kamplarda barınıyor.

KAYNAK: AA
İbrahim Günay . Haber7.com - Yayın Koordinatörü
Haber 7 - İbrahim Günay .
YORUMLAR 70
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  artık net konuşmak lazım bu kripto yahudilerin kendi aralarındaki savaştır Reis öyle bir oyun planı kurduki birbirine düştüler çok şükür artık doğru anlamak ve anlatmak lazım tarih yalan söylemez 2. kiros denen pers kraldan sonra şuan müslüman sandığımız kürt ve perslerin yüzde 90 ı yahudilerle kırma olmuşlardır artık tarihi gerçekleri konuşmak lazım kanınız bozuksa ne olursanız olun iman etmek zordur artık konuşma zamanı Akparti ile aşacağız inşallah
  Cevapla
 • Evet 2 ay önce Şikayet Et
  Ehl-i sünnet olmayanın, sapık veya kâfir olduğu, Bahr, Hindiyye ve El-Besairde yazılıdır.
  Cevapla
 • Osmanlıcıkürt 2 ay önce Şikayet Et
  Ey Nebi! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihat et, mücadele et, onlara karşı sert ol, onların geleceği cehennemdir, ne kötü gelecektir.”[TahrimSuresi 9]
  Cevapla
 • Yavuz 2 ay önce Şikayet Et
  iyi güzelde bu alçak çukur münafık iran biz pkk itlerini bombalarken niye böğürüyorlar
  Cevapla
 • Deli gadir 2 ay önce Şikayet Et
  Kanlarinda yahudi kani var herikiside bozuk yesinler birbirini turkiye ne cekti sizin hainlerden geberin yokolun yahudi bozuntulari
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  evet ne yazıkki fars (acem) ve kürtlerin kanında büyük koros tabir edilen adamından döneminden beri yahudi kanı var bunu artık teslim etmek lazım zalimle zalimin savaşı buna kolaylaştırmacı olmalıyız yesinler bibiriniz islam Ümmetinde ne yazık TÜRK'ten başka hiçbir sağlam kavim yoktur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süre 1 yıla düşürüldü: O telefonlar kullanılamayacak!
Rusya'dan olası Esad-Erdoğan görüşmesine dair peş peşe açıklamalar