Eski NATO komutanı aylar önce Kırım Köprüsü'nü işaret etmiş: Meşru bir hedef

Kırım'daki Kerç Köprüsünde sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Eski NATO komutanı General Philip Breedlove, temmuz ayında İngiliz The Times'a verdiği röportajda,

Eski NATO komutanı aylar önce Kırım Köprüsü'nü işaret etmiş: Meşru bir hedef
Eski NATO komutanı aylar önce Kırım Köprüsü'nü işaret etmiş: Meşru bir hedef
GİRİŞ 08.10.2022 12:58 GÜNCELLEME 08.10.2022 12:58
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Rusya'nın 2014'te ilhak ettiği Kırım'daki Kerç Köprüsü'nde saba saatlerinde patlama meydana geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in açılışını yaptığı köprü, Kırım'ın ilhak sürecinde büyük stratejik önem taşımıştı.

Kırım Kerç Köprüsü'nde patlama... Ukrayna ve Kremlin'den peş peşe açıklamalarKırım Kerç Köprüsü'nde patlama... Ukrayna ve Kremlin'den peş peşe açıklamalar

Kırım'ı Rusya'ya bağlayan Kerç Köprüsü'nde patlamaKırım'ı Rusya'ya bağlayan Kerç Köprüsü'nde patlama

Köprüdeki patlamanın savaşın seyrini daha tehlikeli boyuta taşıyacağı yorumu yapılıyor.

Bunun yanında eski NATO Komutanı General Philip Breedlove'un, aylar önce Kırım'daki Kerç Köprüsü'nü hedef gösterdiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında İngiliz The Times gazetesine konuşan Breedlove, Harpoon füzeleriyle Kerç köprüsünün hedef alınarak Rusya'ya yıkıcı bir darbe vurulabileceğini zira köprünün "meşru bir hedef" olduğunu söylüyor.

2013'ten 2016'ya kadar NATO'da görev yapan Breedlove, köprüye yönelik her saldırının Rusya'nın saldırganlığına karşı Ukrayna'nın hakkı olduğunu savunuyor.

 

Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 9
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen " Tavşana kaç tazıya tut " politikası.. Zamanında da Saddam 'a " Kuveyte girebilirsin ses çıkarmayız" havası verdikten sonra Haçlı güruhunu toplayıp Irak'ı işgal ettikleri gibi şimdi de "Rusya'ya Ukrayna'ya girmekten başka hal tarzı bırakmayıp" yine aynı oyunla Avrupa ülkeleri ile Rusya'yı dalaştırıp göbeğini kaşıyacağını sanıyor ama bakalım öyle olacak mı?
  Cevapla
 • OLDUKÇARİSKBÜYÜK 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet oldukça önemli stratejik bir hedefe saldırı oldu son Rusya yönetiminin ifalderini okuyorum eşdeğer anlamlar taşıyor ülke menfaatleri ülke güvenliği ciddi tehdit altına girerse tereddütsüz kontrolsüz şiddetli güç kullanımından bahsedilmekte heran herşey olabilir özellikle nükleer saldırı riski oldukça büyüdü Rusya yönetiminin askeri tepkisi sınırlı bir alanda olmayacağıda kesin görünüyor öyle analiz ediyoruz riskli bir süreç başladı malesef.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten Rusya karşılık vermeye başladı bile. Zaporija nükleer santrali durduracak. Avrupanin bazi bolgelerine elektrik oradan veriliyor. Ayrıca odessa da bazı santralleri vurdu.
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Putinin birde yas gününde köprüyü havaya ucurmak mutlaka putin unutulmiyacak bir cevap vcerecektir.
  Cevapla
 • antikor 1 yıl önce Şikayet Et
  böylesine stratejik yerler aslinda ilk bastan vurulmaliki karsi taraf kipirdayamasin..
  Cevapla
 • doğan 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusyaya cevap hakkı doğdu desene. Rusyada ukraynadaki nükleer santralleri vurma hakkına sahip oldu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den son dakika Kıbrıs duyurusu! Tüm dünyaya net mesaj
Dünyanın konuştuğu yatırım buraya yapılacak! Bakan inceledi