Putin, Güvenlik Konseyi'ni topluyor: Kırım Köprüsü saldırısının arkasında Ukrayna var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, yarın Güvenlik Konseyi'ni toplayacağı açıklandı. Öte yandan Putin, Kırım Köprüsü'nde yaşananları, "Rusya'nın kritik derecedeki önemli bir tesisine yönelik terör saldırısı" olarak tanımladı.

GİRİŞ 09.10.2022 20:57 GÜNCELLEME 09.10.2022 20:58
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü'nü hedef alan patlamadan iki gün sonra, Güvenlik Konseyi'ni toplama kararı aldı.

Kremlin'den yapılan açıklamada, "Putin, Güvenlik Konseyi'nin daimi isimleriyle toplantı yapacak" denildi.

Patlamaların olduğu Kırım Köprüsü

NÜKLEER SİLAH KULLANIMI MASAYA GELEBİLİR

Rusya'nın, Kırım'daki patlamalar sonrası nasıl bir hamle yapacağı merak ediliyor.

Moskova'nın taktik nükleer silahlara başvurup vurmayacağı da tartışma konularından biri.

Kırım'ı Rusya'ya bağlayan Kerç Köprüsü'nde patlamaKırım'ı Rusya'ya bağlayan Kerç Köprüsü'nde patlama

Kırım Kerç Köprüsü'nde patlama... Ukrayna ve Kremlin'den peş peşe açıklamalarKırım Kerç Köprüsü'nde patlama: Ukrayna ve Kremlin'den peş peşe açıklamalar

Kırım Köprüsü'ne saldırının ardından Rusya'dan sert açıklama: Güçlü bir yanıt vereceğizKırım Köprüsü'ne saldırının ardından Rusya'dan sert açıklama: Güçlü bir yanıt vereceğiz

"TOPYEKÜN SAVAŞ" İDDİASI

Putin'in, Ukrayna'ya topyekün bir savaş açabileceği de dile getirilmişti. Zira Rusya, Ukrayna'da şu an yürüttüğü işgali "özel operasyon" olarak adlandırıyor ve tüm Ukrayna'yı hedef almadığını iddia ediyor.

Rus lider Vladimir Putin, Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Alexander Bastrykin'i Kremlin'de kabul etti.

VE PUTİN'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü'nde gerçekleşen patlamaları, "Rusya Federasyonu'nun kritik derecedeki önemli bir tesisine yönelik terör saldırısı" olarak tanımladı. Putin, söz konusu saldırıları Ukrayna gizli servisleri tarafından organize edildiğini kaydetti:

"Kırım Köprüsü'ndeki patlama şüphesiz bir terör saldırısıdır. Hedef, Rusya'nın hayati altyapısını yok etmek. Olayın failleri, Ukrayna istihbarat servisleridir."

Putin'le Kremlin'de bir araya gelen Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Alexander Bastrykin de "Kırım Köprüsü'ne saldırı, Ukrayna istihbarat servisleri tarafından hazırlandı ve gerçekleştirildi. Bazı Rus vatandaşları ve yabancı ülkeler, terör saldırısının gerçekleştirilmesine yardım etti. Patlamayı gerçekleştiren TIR'ın rotasına belirledik: Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Kuzey Osetya ve Krasnodar. FSB görevlileri, terör saldırısının faillerini tespit etti" dedi.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 46
 • Eren 1 yıl önce Şikayet Et
  Firavun Amerika dünya yı cehenneme çevirdi bile.
  Cevapla
 • Kürşat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu gavurlar savaşamaz! Anca zulüm eder! Koca Rusyaya ne oldu zort!
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  eyvallahda ,Rus istihbarati ne is yapiyor??
  Cevapla
 • Serdengeçti 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu piton pardon Putin Ukrayna'yi yakacak peşinden dünya yanacak demedi deme ibraamm
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünya gevur kafir Amerika, batı ve bozuk insandan geçilmiyor. Dolayısıyla kıyamet vakti geldi, daha fazla işarete gerek yok. Nükleer savaşlarla dünyayı yakıp karartacaklar
  Cevapla
 • halıl 1 yıl önce Şikayet Et
  Amerıkan Ajanlarıda yapmış olabılır..Kışkırtmak ıçın yaptıkları bellı..Savaşın uzamasını istıyorlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu!
Yöntemi şoke etti: Hayvancılığa büyük darbe! 10 günde sayı 132'ye yükseldi