Zelenski: Kaçmak, en iyi seçenek olacaktır!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın tüm Ukrayna bölgelerinden, özellikle de Kırım’dan kaçmasının en iyi seçenek olacağını belirtti.

Zelenski: Kaçmak, en iyi seçenek olacaktır!
Zelenski: Kaçmak, en iyi seçenek olacaktır!
GİRİŞ 09.10.2022 11:16 GÜNCELLEME 09.10.2022 11:16
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Zelenski ulusa sesleniş konuşmasında, “İşgalciler bir şansları varken kaçarlarsa, bu onlar için en iyi seçenek olacaktır. Kalmak zorunda kalırlarsa, herhangi bir işgalci Ukrayna esaretine teslim olmanın bir yolunu bulabilir. Silahlarını gönüllü olarak bırakan ve teslim olan tüm Rus askerlerinin hayatlarının korunmasını garanti ediyoruz. Ukrayna her zaman tüm uluslararası normlara ve sözleşmelere bağlıdır” dedi.

SAHADAKİ SON GELİŞMELERİ AKTARDI

Zelenski, konuşmasında sahadaki son gelişmeleri de aktardı. Bahmut bölgesinde çatışmaların yoğun olduğunu belirten Zelenski, “Donbas'ta, özellikle Bahmut yönünde çok zor, çok çetin çatışmaların olduğu mevzilerimizi tutuyoruz. İşgalden kurtarılan bölgelerde yeniden yapılanma çalışmalarının hızını bir gün bile yavaşlatmıyoruz. Ulaşımdır, elektriktir, gaz tedarikidir, posta hizmetleridir, sosyal yardımlardır, nerede imkan varsa sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK: DHA
İbrahim Günay . Haber7.com - Yayın Koordinatörü
Haber 7 - İbrahim Günay .

Editör Hakkında

1986 yılında Mardin’in Savur ilçesinde doğdu. Evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilmektedir. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği - Yayıncılığı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Eğitimine, İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Medya ve İletişim Yönetimi (Tezli) Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. TRT Haber’de stajını tamamlayan Günay, mesleğe 2009 yılında Haberler.com’da başladı. 2013 yılında Haber7.com'da göreve başlayan İbrahim Günay, editör, Haber Şefi ve Yayın Koordinatörü olarak görev aldı. Pek çok habere ve röportaja imza attı, sunum ve seminerlere katıldı. Ödül ve plaketler aldı. İbrahim Günay, halen Haber7.com’da Sorumlu Müdür ve Yayın Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 27
 • QABEEL view 1 yıl önce Şikayet Et
  Zelenisky is destroying his country without any kind of wisdom
  Cevapla
 • QABEEL view 1 yıl önce Şikayet Et
  It is fool of the European politicans they are going to a deep hole as they walk blindly after USA instructions. They are losing and USA is gaining.
  Cevapla
 • önce vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusya ukraynayla savaşmıyorki tüm avrupa ülkeleriyle savaşıyor zelenski sadece kukla vede ülkeindeki tüm insanların ölmasine izin veriyor rusya kendisini ablukaya ve köşeye sıkıştırmaya çalışan avrupaya karşı haklı olarak kendini savunuyor en doğrusunuda yapıyor üstelikte bunca zamanda putini rusyayı aşağalayıcı ve küçük düşürücü hamleler yapın sonrada savaşı rusya istiyor deyin tüm dünyayı kausa sürükleyin tüm oyunlarınız başınıza yıkılır inşallah
  Cevapla
 • Barış için savaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Madem tüm Avrupa’yla savaşıyor neden Avrupa’yı vurmuyor ? Ülkelerin egemenlik haklarına saygı duymayan benim kontrolümden çıkmayan ülkeler olsun istiyor Rusya kendisine tampon ülke istiyor
  Cevapla
 • .... 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu savaşın gerçek bir savaş olduğunu düşünmüyorum. Nedense perde arkasında savaş olarak göstermek için konuşuluyor gibi bizler sadece gösterilen yüzü görüyoruz ¯_(ツ)_/¯
  Cevapla
 • Nihat 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen bu bir oyun dünya guclerinin oyunu istedikleri yönde gidiyor
  Cevapla
 • Vatan sever 1 yıl önce Şikayet Et
  Kes lan kukla tiyatrocu kovboylara güvenirsen sonun hüsran olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji paylaştı: Sıcak daha da artacak, sonra yağış geliyor
Mamazadeler - 19 Temmuz günün gazete manşetleri