NATO'ya karşı 'askeri ittifak' mesajı: ABD'den bıkanlar...

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, sert ifadeler kullanarak ABD'den bıkan ülkelerin NATO'ya karşı yeni bir askeri ittifak kurabileceğini iddia etti.

GİRİŞ 23.01.2023 07:26 GÜNCELLEME 23.01.2023 09:11
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, 50'den fazla ülkenin savunma bakanının Almanya'da ABD'ye ait Ramstein hava üssünde Ukrayna'ya başta tank olmak üzere silah tedarikini istişare ettiği toplantının sonuçlarını değerlendirdi.

Telegram hesabından açıklama yapan Medvedev, "Ramstein'daki toplantı ve ağır silahların Kiev'e tahsisi, düşmanlarımızın çok uzun bir süre bizi yıpratmaya, daha doğrusu yok etmeye çalışacağı konusunda hiçbir şüpheye yer bırakmıyor. Yeterli silahları da var. Gerekirse yenilerini üretmeye başlarlar. Bu nedenle, yanılsamalara kapılmaya gerek yok" ifadelerini kullandı.

Sputnik'te yer alan haberde mevcut durumdan yaptığı çıkarımları sıralayan Medvedev, "Birincisi, çok zor olacak. İkincisi, uzun süreli bir çatışma durumunda, günün birinde Amerikalılardan bıkan ülkeler yeni bir askeri ittifak oluşturacaktır. Bu, insanlık tarihinde uzun savaşlar sırasında hep olmuştur" dedi.

Olası yeni ittifak kurulduktan sonra ABD'nin en nihayetinde eski Avrupa'yı ve talihsiz Ukraynalıların kalıntılarını bir kenara atacağını belirten Medvedev, böylece dünyanın yeniden bir denge durumuna geleceğini kaydetti.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 42
 • Ayse 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Rusya, Iran ve Pakistan kesinlikle bir askeri pakt kurmalidir.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  lanet olsun abd ve ab ye
  Cevapla
 • Haydi Abbas 2 ay önce Şikayet Et
  ABD kadar sahtekar bir devlet var mı dünyada. Gözümüzün içine baka baka ne fırıldaklar çeviriyor ondan sonra demokrasi özgürlük insan hakları falan filan...Yersen...Belasını kendi içinden bulacak büyük şeytan..
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  ABD 'den bıkan ülkeler mi ? Bıkmayı bir tarafa bırak , Onları bohçası çuvalları , pılı pırtı neyi var yok ise toptan def etmek istiyoruz . Haksızlığa uğrayan , kaynakları bu Hegemonikler tarafından sömürülen tüm dünya halkları onlardan illallah etti .
  Cevapla
 • Veli 2 ay önce Şikayet Et
  NATO ABD'nin karargâhı..gerisi aldatmaca..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Yalan söylüyor!
Son dakika: O iki parti Cumhur İttifakı'na katılacak mı? Erdoğan'ın masasındaki son anket!