Yıldız Usmonova'dan seçimin ikinci turunda Erdoğan'a destek

Yaşar'la düet yaptığı "Seni Severdim" şarkısıyla Türkiye'de de büyük bir hayran kitlesine ulaşan Özbekistanlı ünlü şarkıcı Yıldız Usmonova, seçimin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladı.

GİRİŞ 28.05.2023 12:54 GÜNCELLEME 28.05.2023 13:03
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Özbekistanlı sanatçı Yıldız Usmonova, Türkiye'de gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için bir video mesaj yayınladı.

"SEÇİM SONUCU TÜRK DEVLETLERİ VE ÜMMET-İ MUHAMMED İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini ileten Usmonova, "Türkiye'de seçim öncesi yapılan görüşmeleri görüyorum, zamanla seviniyorum zamanla üzülüyorum. Çünkü vatan demek büyük devlet olmak demek. Domates, patates ile olmaz. Her şey öyle bitmiyor. Benim demek istediğim vatan sağ olsun diye çok kahramanları da görüyoruz. Kahraman anneler var, orada görüyorum. Ben Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a buradan başarılar diliyorum. Bu kadar devleti kurmak kolay değil. Bir tek Türkiye için değil bu adam Türki devletler için de halklar için de önemli. Ümmet-i Muhammed'e çok lazım böyle bir insan" dedi.

"ERDOĞAN'IN DUACISIYIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini söyleyen Usmonova, "Allah'tan ömür diliyorum Reis'e, buradan uğurlar diliyoruz. Biz sizi seviyoruz, seçim hakkım yok ama buradan duacıyım destekçiyim. Onu mutlaka unutmayın, biz buradan seviyoruz, destekliyoruz. Ben 7 sene kaldım Türkiye'de ve ülke o zamandan bu zamana kadar çok değişmiş. Millet her şeyi ekmek ile ölçüyor ama öyle olmuyor. Devletin kaybettiği yerleri yeniden kazanmak kolay değil. Bu kadar mı kazandınız uğurlar diliyorum, başarılar diliyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan biz sizinleyiz" cümlelerini kullandı.

ERDOĞAN'A TOGG TEŞEKKÜRÜ

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'e, Türkiye'nin ürettiği Togg'u hediye ettiği için teşekkür eden Usmanova, "Bir de bizim cumhurbaşkanımıza araba gönderdiğiniz için teşekkür ediyorum. Togg neymiş diyenlere de kızıyorum. Biz binelim siz neymiş Togg'u görün. Vatanını sevmek için birazcık dışarı çıkmak lazım, vatanın kıymetini daha çok bilirsiniz, her şey domates patates değil" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 68
 • duyu 11 ay önce Şikayet Et
  sevgili Usmanova. bahsettiğin vatanı sevmeyenler TÜrk deği amöa türk görünümlü Kürt değil Amam Kürt görünümlü Müslüman değil Ama müslüman görünümlü hainlerdir.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Sizinle gurur duyuyorum yolunuz açık olsun inşallah duâlarım her zaman sizler için Haydar ÇELiK Teşekkür ederim
  Cevapla
 • Eyüp Çubukçu 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'ye vatanımızı ve milletimizi sevenlerin hali başka bir de vatanımızı bölmek isteyenlerin PKK' yalakalarının hali çok daha vahim daha kötü berbat bir şey
  Cevapla
 • Yozgatlı 11 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun abla. Allah sana hayırlı ömür versin. içimizdeki kanı bozuklara inat ders verdiniz.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Bizde size o güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar duyurdu! Heyecan veren Fergani paylaşımı
Türkiye tarihinde bir ilk! Doğal gaz üretiminde tarihi rekor! Flaş 1 Temmuz müjdesi