Putin'den tarihi ayar! Resmen duyurdu! Batı ayağa kalktı!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Belarus’a nükleer silahların konuşlandırılmaya başlanacağını bildirdi. Rusya'nın hamlesi NATO’nun Finlandiya ve İsveç’le ittifakı genişletme adımına karşılık bir adım olarak yorumlanıyor.

GİRİŞ 09.06.2023 18:50 GÜNCELLEME 09.06.2023 18:50
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

Putin, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Soçi’de bir araya geldi. Görüşmenin başında yaptığı konuşmada Putin, güvenlik ve ekonomik meseleler hakkında konuşacaklarını dile getirdi.

Bu yöndeki ilişkilerin oldukça iyi geliştiğine dikkati çeken Putin, güvenlik konusundaki gelişmelerin de stabil hatta iyi olduğunu belirtti.PUTİN TARİH VERDİ

Güvenlik alanında iki ülkenin iyi bir işbirliği içerisinde olduğuna işaret eden Putin, daha önce Belarus’a gönderileceğini açıkladığı taktik nükleer silahları kastederek "Üzerinde anlaştığımız en hassas konularda her şey planlandığı gibi gidiyor. 7-8 Temmuz tarihlerinde ilgili tesislerin hazırlıkları tamamlanacak ve ilgili silah türlerinin Belarus’ta konuşlandırılmasıyla ilgili tedbirlere derhal başlayacağız. Yani her şey plana göre, her şey istikrarlı." ifadelerini kullandı.

Putin, mart ayında yaptığı açıklamada NATO'nun başka ülkelere taktik nükleer silah yerleştirdiğini ifade ederek Rusya’nın da Belarus'a söz konusu silahı yerleştireceklerini duyurmuştu.

Putin, ayrıca Belarus'a "İskender" yüksek hassasiyetli füze sistemlerini teslim ettiklerini anımsatarak söz konusu sistemlerin taktik nükleer silahla donatılacağını bildirmişti.

Lukaşenko da ülkede Sovyetler Birliği döneminden kalan nükleer silahların yerleştirileceği tesislerin hazırlanacağı bilgisini paylaşmıştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 88
 • Orhan 3 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın sözde süper güçleri savaştıkları her ülkede bataklığa saplanmakta kan ve gözyaşıdan küresel terör ve ekonomik krizlerin çıkmasına neden olmaktadır. Bununda en önemli nedeni birleşmiş milletlerin yapısından kaylanmaktadır.
  Cevapla
 • Sadullah 3 ay önce Şikayet Et
  Ve bunun için G-20 artı sonraki 5 ülke arasında 24 ay esaslı olmak üzere geçici veto sistemine geçilmeli
  Cevapla
 • Kakosa 3 ay önce Şikayet Et
  Amerika’nın umrunda değil halkına bir zarar gelmiyor. Bölgede yaşayan insanlara zarar verilecek. Avrupa ülkeleri Amerika piyonudur.
  Cevapla
 • Morelli 3 ay önce Şikayet Et
  Bati ukraynayi acikca silaha bogacak rusya bakacak haha yemezler
  Cevapla
 • Salim 3 ay önce Şikayet Et
  ABD amaçları için terör örgütlerini kullanıyordu.simdi Ukrayna yı . Yunanistan kullanıyor..
  Cevapla
 • Muhammed 61 3 ay önce Şikayet Et
  Savaştan niye bu kadar zevk alır bir insan. Gerçi karşı taraf diktatör lukaşenko ve barbar Putin.halkın ölmesi hoşuna gidiyor galiba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Madalya töreninde ırkçılık skandalı! Siyahi kız çocuğunun çaresiz bekleyişi yürek dağladı
TEM'de akılalmaz görüntü! Kilometrelerce ters yönde ilerledi