Azerbaycan, Karabağ'daki Ermenilerin yakıt ve gıda ihtiyacını karşılayacak

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasında yapılan görüşmede Azerbaycan devletinden yakıt ve gıda yardımı istendiği, bu isteğin kısa zamanda karşılanacağı açıklandı.

Azerbaycan, Karabağ'daki Ermenilerin yakıt ve gıda ihtiyacını karşılayacak
Azerbaycan, Karabağ'daki Ermenilerin yakıt ve gıda ihtiyacını karşılayacak
GİRİŞ 22.09.2023 03:38 GÜNCELLEME 22.09.2023 03:38
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Yevlah'ta Azerbaycan adına Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Karabağ'daki Ermenilerle temaslardan sorumlu temsilcisi milletvekili Ramin Memmedov, Karabağ Ermenilerini temsilen David Melkumyan ve Sergey Martirosyan ile Rusya-Türkiye Ortak Gözlem Merkezinin Rus tarafının komutanı Tuğamiral Oleg Semyonov'un katıldığı görüşmenin yapıcı ve olumlu bir ortamda geçtiği bildirildi.

Azerbaycan anayasası ve kanunları esas alınarak Karabağ'daki Ermeni nüfusunun yeniden entegrasyonu, altyapının yeniden kurulumu ve faaliyetlerin organizasyonu konularının konuşulduğu görüşmede Memmedov'un, Azerbaycan tarafının yeniden entegrasyon planlarını takdim ettiği ifade edildi.

Azerbaycan ordusunun antiterör operasyonu sonrasında açıklanan bildirideki hususların bir an önce hayata geçirilmesinin önemi vurgulanan açıklamada, Ermeni temsilcilerin yakıt ve gıda isteklerinin olumlu karşılandığı bildirildi.

Açıklamada, özellikle anaokulu ve okulların ısıtma sistemlerinin yanı sıra acil tıbbi yardım ve itfaiye hizmetlerinin ihtiyacı için kısa zamanda yakıt ve insani yardım sağlanacağı kaydedildi.

Bir sonraki toplantının yakın zamanda yapılması konusunda mutabakata varıldı.

Ermeni silahlı güçler silah bırakmıştı

Azerbaycan ordusu, 19 Eylül'de Karabağ'da anayasal düzeni tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmıştı.

Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler 24 saat süren operasyon sonrasında silah bırakmıştı.

Azerbaycan, Karabağ Ermenilerinin temsilcilerini entegrasyon konularını görüşmek üzere Yevlah şehrine davet etmişti.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 12
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  GARDAŞ!!!Sakın ha..! bak demedi demeyin, kapı bir daha kilit TUTMAZ.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Ermenistan ın Karabağ'ı işgalinden sonra yerleşen bütün ermenileri göndermeleri lazım vatandaş lık kesinlikle verilmemeli sonradan yerleşen ermenilere,çünkü rahat durmaz onlar Türkiye'nin PKK sorunu gibi baş ağrıtırlar
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  vermeyin defolup gitsinler kendi ülkelerine. yarın başınıza bela olacaklar
  Cevapla
 • 1453 2 ay önce Şikayet Et
  Topraklarınizdan gönderin. İleride başınıza yine bela olacaklar. Onlar zalim, Müslüman katilleri. Onlara merhamet olmaz... Aldanmayın
  Cevapla
 • .... 2 ay önce Şikayet Et
  Zalime merhamet olmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özdağ’a yakın isimlerin başlattığı akıma İsrail’den destek!
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Vatandaş için zam hesabı başladı