Türk bayraklı gemi Karadeniz'de mayına çarptı

Türkiye'ye ait bir şilep Karadeniz'de bir mayına çarptı. İngiliz haber ajansı Reuters'ın aktardığına göre, yük gemisi hafif hasar alırken mürettabatın güvende olduğu bildirildi.

Türk bayraklı gemi Karadeniz'de mayına çarptı
Türk bayraklı gemi Karadeniz'de mayına çarptı
GİRİŞ 06.10.2023 11:02 GÜNCELLEME 06.10.2023 11:21

Türk bandıralı bir şilebin dün Karadeniz’de Romanya kıyılarının yakınında mayına çarparak hafif hasar aldığı bildirildi.

Reuters’ın haberine göre kaynaklar, mürettebatın güvende olduğunu belirtti.

Denizcilik ve güvenlik kaynaklarından İngiltere merkezli Ambrey, aldığı istihbarata dayanarak geminin Romanya’nın Sulina kıyısından 11 deniz mili uzaklıkta Sulina Kanalı’nın girişine yakın bir noktada bir deniz mayınına çarptığını açıkladı.

HASAR TESPİTİ İÇİN DEMİR ATTI

Ambrey müşterilerine gönderdiği notta, “Verilen bilgilere göre gemi TSİ 12.30 sularında bir patlama yaşadı ve hasar tespiti yapmak üzere kısa süreliğine demir attı. TSİ 15.10’da gemi yeniden yola çıktı.” ifadelerini kullandı.

Ambrey, olay sonucunda herhangi bir yaralı olmadığını ifade etti.

Dün meydana gelen olay ile aylar sonra ilk kez bir gemi deniz mayınına çarpmış oldu.

Karadeniz, sigorta şirketleri tarafından yüksek risk taşıyan bölge olarak nitelenirken yüzen mayınlar tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Geminin mayın patlamasının balast tankına hafif zarar verdiğini ancak mürettebatın güvende olduğu belirtildi.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bodrum'a 1 milyon kişi akın etti ama alarm veriyor!
Siyasi partilerden AK Parti'ye peş peşe ziyaretler! Dikkat çeken diyalog