Almanya'dan Gazze'ye yardım: 50 milyon euro daha yardım gönderecekler!

Almanya, çatışmaların sürdüğü Gazze'de abluka altında yaşayan halka 50 milyon euro daha yardım göndereceklerini duyurdu.

Almanya'dan Gazze'ye yardım: 50 milyon euro daha yardım gönderecekler!
Almanya'dan Gazze'ye yardım: 50 milyon euro daha yardım gönderecekler!
GİRİŞ 21.10.2023 20:18 GÜNCELLEME 21.10.2023 20:19
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Gazze Şeridi'nde acı çeken nüfusa daha fazla destek sağlama çağrısında bulunarak, Gazze için 50 milyon euro daha göndereceklerini ifade etti.

"Kahire Barış Zirvesi"nde konuşan Baerboc, "Hamas'a karşı mücadele, Gazze'deki masum erkek, kadın ve çocukların insani durumu mümkün olan en üst düzeyde dikkate alınarak yürütülmelidir." dedi.

İnsani yardım malzemelerinin Mısır'ın Refah kapısından Gazze'ye ulaşabilmesinin çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan Baerbock, Mısır hükümetine, ABD ve Birleşmiş Milletler'e (BM) bu konudaki çabalarından dolayı teşekkür ederek, "Ancak acıyı hafifletmek için daha fazla yardıma ihtiyaç duyulacağını biliyoruz." ifadesini kullandı.

Baerbock, bölgenin her yerinde korkunç bir insani acı ve korku görüldüğünü aktararak, "Çok açık konuşayım, hiç şüphe yok ki, tüm sivillerin hayatları aynıdır." değerlendirmesinde bulundu

KAYNAK: FİNANS GÜNDEM
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 13
 • Osmanlı 8 ay önce Şikayet Et
  israile destek verip Gazze'ye mı yardım edecekler ya İnsan ve çocuk cesedi üzerinde komedi oynuyorlar birde abd ve ab ye teşekkür ediyor. zaten abd israile desteği olmasa bu soykırıma kalkışamaz dı.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Almanya bu yılın Barış ödülünü İran tarafından başına para konulan, İslâm ile dalga geçen Salman Rushdi ye verdi.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Yalancının sizi gidi din düşmanlarısosyal medyada kendinizi mülteci dostu olarak gösteriyorsunuz.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  nazi Almanya Sen ancak İsrail'e gonderirsin
  Cevapla
 • Das 8 ay önce Şikayet Et
  Mültecileri almanyaya gönderin cok nazi var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uyutmuyor, bunaltıyor; esmiyor! Yüksek nem ne zaman etkisini kaybedecek?
CHP'den Atatürk’e muhalefet! Atatürk hükümeti başıboş köpeklere ne yapmıştı?