Devlet Bahçeli'den İsrail açıklaması: Türkiye, Gazze'yi İslam beldesi yapmaya hazırdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Filistin'deki katliam saldırılarıyla gerçekleştirdiği soykırıma tepki gösterdi. Bahçeli, "Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır" dedi.

GİRİŞ 21.10.2023 20:11 GÜNCELLEME 22.10.2023 10:13
Bu Habere 448 Yorum Yapılmış

Son dakika Devlet Bahçeli haberleri: İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'deki katliamı sürürken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Filistin'deki katliam saldırılarıyla gerçekleştirdiği soykırıma resmi sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Bahçeli, "Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır" dedi.

MHP lideri Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'SALDIRILAR SABIR VE TAHAMMÜL SINIRLARINI ÇOKTAN AŞMIŞTIR'

İki haftadır Gazze’de zincirleme insani felaketler yaşanmaktadır. Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır. 17 Ekim 2023 tarihinde Gazze’de bulunan El-Ehli Baptist Hastanesi bombalanmıştır. Maalesef Filistinli masumlar kan revan içindedir. Son 24 saat içindeki İsrail saldırılarında 352 Filistinli hayatını kaybetmiştir. 7 Ekim’den buyana 4385 Filistinli kardeşimiz hayattan kopartılmıştır. Sayıları 1756’yı bulan çocuk ile 1000’e yakın kadın acımasızca katledilmiştir.

'ULUSLARARASI TOPLUM CİNAYETLERİ KORKU FİLMİNİ İZLER GİBİ SEYRE DALMIŞTIR'

Uluslararası toplum Gazze’deki seri ve sürekli cinayetleri tıpkı bir korku filmini izler gibi seyre dalmıştır. Ne bir ses ne de bir tepki söz konusudur. Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın karar ve yaptırım organları kilitlenmiştir. ABD’nin vetosuyla geçici ateşkes ilanı dahi yapılamamıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı’ndan ise hiçbir şey çıkmamıştır. Basit kınama mesajlarından başka sadra şifa hiçbir teşebbüs veya buna dair bir niyet duyulmamıştır. Kahire’de düzenlenen “Gazze için Barış Zirvesi”nde de şu ana kadar bir sonuç çıkmamıştır.

'TÜRKİYE BUGÜNE KADAR İNSANİ, VİCDANI TARAFINI DEVAMLI İBRA VE İFŞA ETMİŞTİR'

Türkiye bugüne kadar insani, vicdani ve hukuki tezlerini güçlü bir şekilde dünya gündemine taşıyarak akan kanın durması, insani dramların son bulması hususunda açık tarafını devamlı ibra ve ifşa etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın adil ve kalıcı bir barış ortamının tesisi münasebetiyle takdir edilecek diyaloglar içinde olduğu ve samimi diplomasi temaslarında bulunduğu kalbi nasırlaşmamış herkesin malumudur.

'GARANTÖRLÜK TEKLİFİ SON DERECE İSABETLİ VE STRATEJİK BİR GİRİŞİMDİR'

Ateşkes rejiminin derhal inşasıyla birlikte iki devletli çözüm iradesinin tezahürü; bu suretle başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırları dahilinde coğrafi bütünlüğü sağlanmış bağımsız ve egemen Filistin devletinin tanınması bugünkü karanlıktan çıkışın yegane çaresidir. Türkiye’nin İsrail-Filistin arasındaki kördüğümün açılması maksadıyla garantörlük teklifi de son derece akılcı, isabetli ve stratejik bir girişimdir.

'TÜRK MİLLETİ SESSİZ KALAMAZ, KALMAMALIDIR, KALMAYACAKTIR'

Görüldüğü kadarıyla İsrail-Filistin arasındaki çatışmaların kesilmesi bir yana, tırmanması ve yaygınlaşması hususunda alçak bir tertip ve tezgah kesintisiz ilerlemekte, kategorik olarak işlerliğini muhafaza etmektedir. Elbette bu kanlı ve kahredici süreç böyle gitmemelidir. Dünya kuzuların sessizliğine gömülmüşken, Gazzeli yavru kuzuların ölümüne insanım diyen hiç kimse, hele hele Türk milleti sessiz kalamaz, kalmamalıdır, kalmayacaktır.

'24 SAAT İÇİNDE ATEŞKES SAĞLANMAZSA, TÜRKİYE SÜRATLE DEVREYE GİRMELİ'

Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır.

'TÜRKİYE CUMHURİYETİ, GAZZE'Yİ BİR İSLAM BELDESİ YAPMAYA HAZIRDIR'

Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, buna da and olsun, hamd olsun muktedirdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın aktif ve çok boyutlu diplomatik mücadelesinde de Türk milleti ve tüm inananlar yanındadır.

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 448
 • Yavuz 7 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de neden milis kuvvetleri yok?
  Cevapla
 • osmanoğlu2023 7 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Filistin'i müslüman beldesi yapacak inşaAllah
  Cevapla
 • Mehmet kosovali 7 ay önce Şikayet Et
  Lafta kalmaz insallah
  Cevapla
 • Helal Olsun 7 ay önce Şikayet Et
  İnşallah israile dalarız. Ama reisin gücü bir tek emekliye , garibana yeter. israile tek laf dahi söyleyemiyor.
  Cevapla
 • MURAT GÜRBÜZ 7 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun böyle bir çıkış bekliyorduk Allahın izni ile 24 saat geçmesini bekliyoruz bütün imanlı kardeşlerimizde filistine gidecek askerler olarak hazırız bu kadar zulüm gözümüzün önünde yapılıyor ve biz çocuklarımızın yanında huzurluysak kendimize imanlı bir müslüman demiyelim bizlere bu yolu açacak yiğit önderlere ihtiyacımız var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fitch, Türkiye'nin ekonomik büyüme tahminini yükseltti
AB'yi karıştıran pazarlık! Meloni iddialarına jet yalanlama!